ENG | УКР |

Розбудова освітнього середовища в умовах сьогодення

 

Здобуття вищої освіти – тема, яка є актуальною як для молоді, яка обирає свій професійний шлях, так і для людей, які вже реалізували себе в певній професії, але прагнуть освоїти нову галузь знань та змінити сферу діяльності.

Економічні зміни та новітні інформаційні інструменти дещо трансформували вимоги до вищої освіти, тому нині важливим критерієм вибору університету, поряд із якістю навчання, є затребуваність професії для роботодавців.

Білоцерківський національний аграрний університет – вищий навчальний заклад, у якому здійснюють підготовку висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців із прикладних спеціальностей за практико-орієнтованими програмами. Наразі у структурі університету шість факультетів,  кафедра здоров’я та фізичної рекреації, центр довузівської підготовки та Інститут післядипломної освіти.

Науково-педагогічні працівники надають студентам потужну теоретичну базу, яку систематично відпрацьовують та удосконалюють на практичних заняттях для формування професійних навичок. Молодь має змогу не лише отримувати знання, а й розвиватись як особистості, нарощувати культурний та соціальний капітал.

Університет сформувався та продовжує активно розвиватися та укорінювати свою стійку позицію завдяки професіоналізму очільників, видатних вчених і викладачів, прогресивних менеджерів. У складних для вищої освіти умовах сьогодення зміст освітнього процесу, діяльність колективу, як і освітній осередок загалом, залежать безпосередньо від управління лідера.

Олена Анатоліївна Шуст на посаді ректора Білоцерківського НАУ з 25 лютого 2021 року, згодом була обрана головою Вченої ради університету. Її передвиборча програма та перші кроки  на посаді ректора були спрямовані на підвищення конкурентоспроможності закладу, формування привабливого освітнього середовища для абітурієнтів, студентів, роботодавців і партнерів.

Активна участь ректора у різних міжнародних заходах сприяє зміцненню позицій БНАУ серед вітчизняних закладів вищої освіти, а також міжнародної репутації.

Ректор вбачає розвиток університету у започаткуванні нових спеціальностей, затребуваних на ринку праці, та утриманні позицій з підготовки фахівців за наявними освітніми програмами. Нещодавно, завдяки професійно проведеній роботі колективу, який очолює Олена Анатоліївна,  в університеті акредитовано освітні програми з підготовки бакалаврів за економічними спеціальностями, започатковано підготовку фахівців за спеціальністю «Біотехнологія». Було успішно акредитовано освітньо-наукові програми з підготовки докторів філософії, що є запорукою підтримання якісного викладацького складу університету.

Стратегія розвитку Білоцерківського НАУ також передбачає спрямування досягнень науки та освіти на розвиток економіки регіону – з цією метою ректор систематично проводить інвентаризацію науково-технічної бази, реалізує плани з її оновлення і нарощування, виокремлює перспективні та стратегічні напрями досліджень для розвитку міждисциплінарних дослідницьких проєктів. На найближчу перспективу ректор висуває перед колективом завдання впроваджувати наукові розробки, збільшувати фінансові надходження через реалізацію наукових та науково-технічних результатів.

Задля посилення позиції університету у кооперації з бізнесом, Олена Анатоліївна всебічно сприяє активній взаємодії  з підприємствами і організаціями, зокрема їх залученню у підготовку спеціалістів на різних етапах – теоретичного навчання та практичної підготовки, написання кваліфікаційної роботи.

Олена Анатоліївна також підтримує фахові коледжі, які є структурними підрозділами  БНАУ, у вирішенні поточних освітніх та організаційних питань.

Виокремлюючи практичну складову, як один з ефективних інструментів у процесі підготовки фахівців, ректор приділяє багато часу вивченню поточних проблем та ухваленню управлінських рішень щодо діяльності та розбудови Навчально-виробничого центру, який є багатопрофільним підприємством і  потужною матеріально-технічною базою для проведення практичної підготовки, наукових досліджень науково-педагогічних працівників і студентів.

Зважаючи на реалізоване, Олена Анатоліївна переконана, що віра колективу університету у власний потенціал  і перспективи залишатися авторитетним закладом вищої освіти є потужною силою, яка мотивує її та допомагає успішно реалізовувати усі цілі.

Зі свого боку колектив Білоцерківського НАУ підтримує ректора О.А. Шуст у всіх починаннях  та бере активну участь у реалізації плану щодо модернізації освітніх процесів та загальної системи університету.

Сьогодні потужний механізм БНАУ функціонує під керівництвом кваліфікованого управлінця, який сприяє злагодженій роботі усього колективу, з успіхом впроваджує новітні методи в освітнє середовище та у підготовці майбутніх спеціалістів застосовує новітні інструменти, які сприяють ефективній підготовці та адаптації студентів до реалій обраної професії.