З Днем захисника України та Покровою Пресвятої Богородиці!

Свято Покрови Пресвятої Богородиці завжди було знаковим для українців, оскільки Мати Божа повсякчас вважалася покровителькою українського війська та всього нашого народу. Віднедавна в цей день українці відзначають День захисника України – свято благородства й мужності, лицарської честі, благородних прагнень і святої віри.

Ідея свободи й відданості проходить наскрізною ниткою через усю історію становлення й розбудови нашої держави. Цілісність державних кордонів і єдність духовна – це мета й справа життя багатьох поколінь українців. Тому принагідно згадати й подякувати в цей день тим воїнам, які боролися за свободу нашої держави в героїчному минулому й синам України, які віддано й беззаперечно захищають Батьківщину сьогодні. Їхніми руками твориться сучасна історія й майбутнє України. Їхніми зусиллями оновлюються цінності людські й моральні підвалини. Молитвами матерів і жінок зцілюються душі й лікуються рани. Покровом Пресвятої Богородиці зігріваються українські домівки, сім’ї і серця.

Ми є нацією сильних духом, відважних, талановитих, освічених людей. Нашими вчинками керує пам’ять про войовничих предків, які ніколи не йшли на компроміс із власною совістю. Тому сьогодні Українську державу ми вибудовуємо на благодатній основі. Роль освіти в цьому – виховати цільну особистість, людину мислячу й патріотичну. І ми докладаємо усіх зусиль, аби цей фундамент був якісним, міцним і непохитним. Велика біда, що на долю молодого покоління випала війна. Зараз на передовій захищають нашу країну чиїсь діти, молоді студенти, колишні випускники нашого університету, люди зі значними досягненнями й потенціалом. Увесь наш навчальний заклад і я особисто не можемо бути осторонь цих подій. Із моменту першого ворожого пострілу студенти й колектив університету неодноразово організовували волонтерську допомогу військовим, допомагали жителям фронтових міст, підтримували поранених. Бо ж ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні ця біда на всіх одна: наш спільний біль, втрати, трагедії. Нині, коли вся країна дякує захисникам, я дякую всьому колективу Білоцерківського національного аграрного університету за допомогу фізичну, фінансову і моральну, адже з прагнення підтримати наших відважних вояків народжується всесильне єднання.

У це велике свято ми звертаємось до кожного, хто в той чи інший час віддав свої знання, мужність, силу, професіоналізм  справі захисту нашої держави. Пишаємось подвигом і вітаємо наших ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО, військовослужбовців строкової служби, сім’ї солдатів. Ваш вклад у захист держави й зміцнення її авторитету – неоціненний. Ми щиро віримо у заступництво Пресвятої Богородиці, і  надіємося, що Вона і надалі  оберігатиме наш народ, даруватиме українцям міцне здоров’я, посіє в наші душі співчуття й велику любов до людей, опікатиме наших дітей, підживлюватиме наші сімейні вогнища та допомагатиме  у спільній праці на благо України. Слава Україні!

Ректор, академік НААН  А.С. Даниленко