Бібліотечний урок з теми: «Інформаційна культура студента»

«Хто володіє інформацією, той володіє світом», – сказав колись Уїнстон Черчилль. Давно відомо, що людина, яка вільно володіє навичками пошуку інформації в довідковому апараті бібліотеки, зможе почерпнути для себе максимум потрібних знань. Тому для багатьох людей бібліотека – це простір для отримання інформації, важливе місце навчання і самовдосконалення особистості. Тож 14 листопада для студентів 1 курсу ФВМ був проведений бібліотечний урок з теми: «Інформаційна культура студента».

На цьому занятті бібліотекар корпусу №8 БНАУ Анна Олексіївна Бондаренко ознайомила студентів з правилами користування бібліотекою та з графіком її роботи. Студенти дізналися багато важливих речей: про особливості структури бібліотеки, її фонд, про специфіку праці з довідково-бібліографічним апаратом. Тепер їм стало відомо про структуру інформаційного фонду, про послуги, які надає відділ (довідки, консультації), про віртуальну довідкову службу. Анна Олексіївна пояснила також і те, на яких заходах можна ознайомитися з новими надходженнями до бібліотеки. Вона озвучила інформацію про те, що студентам нашої бібліотеки надається також безкоштовний доступ до мережі Інтернет, а також доступ за технологією WiFi, що дозволяє їм працювати у бібліотеці з власними комп’ютерними ґаджетами.

Студентам продемонстрували на екрані можливості пошуку інформації через електронний каталог, пошук літератури з конкретної теми на наукових сайтах, познайомили з електронними базами даних. Студенти зрозуміли, що сьогодні одним із головних завдань бібліотек є ефективне надання інформаційно-бібліотечних послуг, які впливають на підготовку професіоналів та на якість освітнього і науково-дослідного процесів у вищому навчальному закладі.

В емоційно-психологічному плані для створення позитивного образу бібліотеки ключовою є персональна турбота про кожного відвідувача бібліотеки, повага до нього.

Бондаренко А.О., зав. відділу бібліотеки