Чи стане наступний 2018 рік роком рибного господарства в Україні?

23 листопада у м. Київ на базі Національного університету біотехнологій і природокористування відбувся міжнародний круглий стіл «Рибна галузь України: здобутки, проблеми та перспективи».

Вперше за багато років асоціації «Українська аквакультурна спільнота» вдалося об’єднати за круглим столом  представників міністерств та відомств, які співпрацюють з рибогосподарськими підприємствами, експертів ФАО ООН в Україні, представників освітніх наукових установ  та організацій, виробників рибної продукції, судновласників та ЗМІ.

Учасники круглого столу заслухавши і обговоривши понад 10 доповідей, повідомлень та виступів стосовно: державної політики у сфері рибного господарства (тимчасово виконуючий обов’язки голови Держрибагентства України Кравченко А.М.); діяльність приватного бізнесу, який провадить діяльність у галузі рибного господарства (виконавчий директор асоціації УАС Яременко Ю.Ф., начальник відділу організації промислового рибальства Управління організації рибальства, аквакультури та наукового забезпечення галузі Держрибагентства України Плічко В.Ф., директор ТОВ «Лиман» Шлапак О.П., ФОП Чернишук І.І.); стану науки (завідувач відділу вивчення біоресурсів водосховищ Інституту рибного господарства НААН України Бузевич І.Ю., завідувач відділу селекції риб Інституту рибного господарства НААН України Бех В.В.); кадрового забезпечення галузі (зав. кафедрою гідробіології та іхтіології НУБіП України Шевченко П.Г., зав кафедрою водних біоресурсів та аквакультури ЛНУВМ та БТ Божик В.Й., зав. кафедрою іхтіології та зоології БНАУ Гриневич Н.Є.); створення умов для залучення додаткових джерел фінансування підприємств галузі (Всеукраїнська громадська організація «Федерація працівників рибної галузі України» – Літвінов В.І.).

Листи із резолюцією круглого столу направлено до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України із проханням забезпечити системність у законотворчій та нормотворчій діяльності, спрямованій на розвиток галузі рибного господарства. Одноголосно запропоновано задля покращення координації зусиль громадськості та владних структур і виведення рибної галузі з кризового стану оголосити наступний 2018 рік роком рибного господарства в Україні.

Завідувач кафедрою іхтіології та зоології,  доцент Гриневич Н.Є.