ENG | УКР |

День пам’яті жертв голодоморів…

 

ХХ століття у долі українського народу закарбувалось болючими спогадами – дві світові війни, голодомор, політичні репресії, революція…
Але чи не найстрашнішим є штучно створені комуністичною владно голодомори, що звели до могили близько 10 млн. людей мученицькою смертю.
1921-1923 рр. ряд соціально-економічних і політичних обставин формування держави стали основними причинами виникнення голоду на українських землях. Перша світова війна, божевільні норми хлібозаготівлі та відбір зерна у селян у посушливому 1921 році забрали, за підрахунками експертів, до півмільйона українців.
Справжнім геноцидом нації, найжорстокішою трагедією, яку визнали у більшості країн світу, став Голодомор 1932-1933 рр. Це була спрямована дія більшовицької влади на знищення нескореного й загрозливо вільнолюбного українського народу. Націю вільних духом людей, що не раз повставали за гідність і незалежність, знищували фізично.
Ще одним тяжким післявоєнним ударом для населення України став Голодомор 1946-1947 рр. У часи засухи та неврожаю знову комуністична диктатура забирала у людей хліб. Понад 1 мільйона людей вмерло голодною смертю, були встановлені й численні випадки канібалізму.
Страшні події назавжди закарбувалися в пам’яті  українців,  і люди з різних куточків України та світу вшановують пам’яттю річницю жертв голодоморів. У цей день покладають квіти та колоски, запалюють на вікні свічки, моляться за душі померлих.
  
25 листопада 2017 року в Україні вшановували жертв цієї національної трагедії. Працівники і студентство Білоцерківського університету долучилося до акцій пам’яті. У всіх нас своя історія роду, але в цей пам’ятний день студентський актив разом із деканами та викладачами університету приєдналися до міської поминальної ходи. Урочиста колона рушала від погруддя Т.Г. Шевченка до пам’ятного знаку жертвам Голодомору, де відбувся мітинг-реквієм. На ньому згадували історію страшних подій, молилися за загиблих, покладали квіти в знак шани безневинно загиблим. Студенти до пам’ятного знаку принесли колоски й покладання їх стало символічним жестом поклоніння тим, хто страждав у страшні часи за незалежність нашої держави.
Голодомор – це помста за свободу. Пам’ятаймо тих, хто заплатив найвищу ціну за вільне майбутнє. Слава Україні!

 

Голова інформаційного комітету студентської ради Краснощок А.

 

Відео про подію: https://www.youtube.com/watch?v=BNqkV_JQpls