Гармонізація законодавства України в сфері безпечності харчових продуктів –запорука споживання якісної та безпечної продукції. Французькі колеги діляться з нами досвідом

Одним із найважливіших чинників добробуту населення є безпечність та якість харчових продуктів. За умов євроінтеграційних процесів, перед вітчизняними виробниками постають реальні можливості виходу на зарубіжні ринки, що зумовлює необхідність піднесення рівня безпечності та якості вітчизняних харчових продуктів до рівня вимог міжнародного законодавства, зокрема, законодавства Європейського Союзу. З огляду на це, 28 березня 2017 року, на базі «Київоблстандартметрологія» було проведено науково-практичний семінар «Гармонізація законодавства України в сфері безпечності харчових продуктів», організатором якого була кафедра ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С.Загаєвського, за участі представника Ліонської вищої ветеринарної школи VetAgro Sup Алена Ґонтьє.

Учасники семінару познайомились з сучасними, добре оснащеними лабораторіями «Київоблстандартметрології», які акредитовані згідно з міжнародними стандартами. Дослідження продукції і сировини рослинного та тваринного походження проводять на газовому та рідинному хроматографах, мікотоксини – ІФА, для визначення ГМО застосовують ПЛР.

Кравченко Ірина Миколаївна очолює «Київоблстандартметрологію» і є почесним Президентом Громадської організації «Всеукраїнська організація з питань захисту прав споживачів «Споживча Довіра». З її слів, вони є індикатором, який визначає необхідність і можливість виробництва і реалізації товарів та послуг. Під час трьохсторонньої зустрічі було окреслено можливі шляхи подальшої співпраці, а саме, проведення міжлабораторних досліджень.

Такі зустрічі є важливими та необхідними, адже не щодня є можливість поділитися здобутками, проконсультуватись та запитати поради в наших іноземних колег. Ален Ґонтьє із задоволенням відповідав на питання, висловив своє бачення щодо обговорюваних питань та поділився цінним досвідом.

Колектив кафедри висловлює свою вдячність колективу «Київоблстандартметрології», на чолі з Кравченко Іриною Миколаївною, за участь у семінарі, теплий прийом, розуміння та підтримку.

Хіцька О.А., завідувач кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С.Загаєвського

Тишківська Н.В., доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С.Загаєвського