Хочеш бути патріотом БНАУ – знай його історію

На виховній годині 22 листопада студенти 5 групи 1 курсу магістратури, разом з наставником, відвідали музей історії університету. Під час екскурсії екскурсовод Олена Володимирівна розповіла про історичні подій, які відбулися в процесі розвитку та формування нашого університету.

Музей університету було засновано у 1970 р., до 50-річчя заснування сільськогосподарського інституту. Матеріали музею розповідають про історію виникнення ВИШу і шляхи його розвитку. Тут висвітлюються всі аспекти сучасного життя університету – навчальна, наукова та виховна робота, дозвілля студентів і викладачів та найважливіші університетські події.

Також ми дізналися, що заснування найпершої гілки родового дерева університету бере початок із Вінницького колегіуму, потім гімназії, що в 1847 р., завдяки графу В.К. Браницькому, була переведена із Вінниці до Білої Церкви.

Цікавим експонатом для нас, виявилися оригінальні свідоцтва випускників 1925–1926 рр. та багато випускних фотографій, посвідчень, залікових книжок, книг. Особливу увагу ми звернули на експонати, приурочені подіям другої світової війни та на Сході України. Нам розповіли, що під час будівництва студентського табору на березі р. Рось, біля нашого навчально-виробничого центру, була викопана братська могила зі скелетами радянських і чехословацьких бійців та військовими речами, якими користувалися солдати під час війни. Під час розгляду даної експозиції студенти хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв.

Іншим цікавим музейний надбанням є спортивні кубки, дипломи, грамоти – за призові місця, завойовані студентами нашого університету.

Отже, відвідавши музей, студенти нашої групи дізналися багато нового і пізнавального для себе. Ми дякуємо Олені Володимирівні за цікаву екскурсію і радимо всім студентам відвідати музей і поцікавитися історією рідного університету.

Плюх Богдана, староста групи

Джміль В.І.,  наставник