Інформаційна година, присвячена 80-річчю вченого генетика Д.Т. Вінничука

30 квітня виповнюється 80 років від дня народження вченого-генетика, селекціонера, засновника власної наукової школи, випускника БНАУ-Дмитра Тимофійовича Вінничука.

Бібліотека галузевого відділу №3 разом з кафедрою розведення та селекції тварин провели інформаційну годину, присвячену ювіляру. В читальній залі представлена книжкова виставка з працями Дмитра Тимофійовича та його послідовників-учнів. А в доробку Д.Т.Вінничука більше 570 наукових праць, 26 з яких перекладені і видані в Великобританії, Голландії, Данії, США, Туреччині, Нідерландах, Мексиці, Іспанії та інших країнах світу.

Серед наших користувачів особливий інтерес викликають такі праці Дмитра Тимофійовича як довідник "Племінна робота"," Відтворення сільськогосподарських тварин", "Шляхи створення високопродуктивного стада", "Інтенсивне відтворення молочного стада". А підручник "Розведення сільськогосподарських тварин", де Вінничук Д.Т. є співавтором вже більше 15 років користується неабиякою популярністю серед студентів, що вивчають цю дисципліну.

Д.Т. Вінничук вчений широких наукових інтересів (біологія, математика, фізика, хімія, інформатика, філософія, література). Він співавтор таких новостворенних порід молочної і м'ясної худоби як українська червоно-ряба, українська чорно-ряба, українська м'ясна та поліська м'ясна зонального типу. У зоотехнічній науці вперше розробив і опублікував методику оцінки ефекту поєднання ліній при підборі за допомогою дисперсійного аналізу, склав нову методику оцінки екстер'єрного типу молочної худоби на основі масо-метричного індексу.

Можна ще довго перелічувати досягнення і відкриття вченого, але, на нашу думку, найбільша його заслуга це його наукова школа. Д.Т. Вінничук підготував 12 докторів наук та 22 кандитати сільськогосподарських наук. Серед них знайомі нам імена та їх наукові праці: Угнівенко А.М. "Спеціалізоване м'ясне скотарство", Спека С.С. "Поліська м'ясна порода великої рогатої худоби" та нашого викладача- ДончекноТ.А."Технологія виробництва і переробки продукції кролівництва".

Зараз Дмитро Тимофійович на заслуженому відпочинку. Щиро вітаємо ювіляра. Бажаємо йому міцного здоров'я, душевного спокою та успішного продовження його вчення учнями та послідовниками.