Кластерний семінар для українських команд-виконавців проектів з розвитку потенціалу вищої освіти Еразмус+

20 вересня виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) та Національний Еразмус+ офіс в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Представництвом ЄС в Україні, за організаційної підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели кластерний семінар для українських команд-виконавців проектів з розвитку потенціалу вищої освіти Еразмус+. Мета заходу: узагальнення поточних результатів виконання проектів, кращих практик використання коштів грантів та виклики, запобігання застосування штрафних санкцій у вигляді зменшення суми гранту.

Викладачі нашого університету, зокрема факультетів ветеринарної медицини та біолого-технологічного також є виконавцями поточного проекту Еразмус+ КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти AG-LAB «Поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики у фахівців агро-продовольчого сектору країн Східної Європи”. Доцент кафедри терапії та клінічної діагностики Вовкотруб Н.В. мала можливість взяти участь у зазначеному кластерному семінарі.

Під час семінару виконавці завершених проектів презентували кращі практики реалізації проектів (досягнуті результати та доступ до них, ведення документації, управління коштами гранту тощо), поінформували про розробки та їх використання та поширення серед українських колег. Виконавці мали можливість отримати інформацію від Belen ENCISO, проектного менеджера ЕАСЕА-Брюссель, яка відповідає за Україну, щодо підготовки фінансової звітності для подання до ЕАСЕА документації з відповідними підтверджуючими та супровідними документами. Учасники мали можливість обмінятись досвідом, отримати відповіді на запитання щодо особливостей роботи з документами, проведення аудиту, застосування штрафних санкцій тощо.

Всі матеріали та презентації семінару можна знайти на офіційному сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Вовкотруб Н.В., доцент кафедри терапії та клінічної діагностики, Еразмус-координатор БНАУ