Країнознавчий круглий стіл в онлайн форматі на кафедрі мовної підготовки

23 грудня членами кафедри мовної підготовки Міжнародного навчально-наукового інвестиційного центру був проведений студентський круглий стіл з лінгвокраїнознавства на тему: «Особливості проведення зимових свят в Україні та в інших країнах світу». Окрім членів кафедри в цьому заході взяли участь слухачі першої та другої груп підготовчих курсів БНАУ з Алжиру, Індії, Нігерії.

Метою заходу було поглибити фонові знання слухачів щодо культури та традицій країни, мова якої вивчається; зацікавити науково-пошуковими формами навчальної діяльності; навчати правилам ведення наукової дискусії.

Спершу асистент А.О. Будугай презентував свята новорічно-різдвяного циклу в Україні, від свята Андрія до Водохрещі. Він звернув увагу на особливості українських різдвяних традицій, страв, звичаїв. Далі вели мову про самобутні жанри українського календарно-обрядового фольклору: колядки, щедрівки, посівальні пісні, особливо про наш всесвітньовідомий український «Щедрик».

Слухачка курсів мовної підготовки з Алжиру, берберка Тізірі Аіт Мохаммед (1 група, куратор О. Д. Будугай) виголосила свою доповідь «Берберський новий рік в Алжирі» українською мовою. Пані Тізірі презентувала також своє колоритне національне вбрання, відповіла на запитання аудиторії.

Під орудою свого куратора, асистента Н.О. Димань емоційно представили свою рідну країну слухачі з Нігерії: пан Патрік Ндукаіре Ібеавуші та пані Джанет Обатеру Фунмілайо (2 група). Учасники заходу дізналися про нігерійські зимові традиції, фестивалі, пісні, африканські страви, напої, самобутні орнаменти на одязі, металі, кераміці та ін.

Після підведення підсумків заходу було вирішено продовжити практику організації країнознавчих онлайн зустрічей в Zoom, оскільки наш ЗВО надає освітні послуги громадянам багатьох країн світу.

Ольга Будугай, Андрій Будугай, Наталія Димань, куратори  кафедри мовної підготовки БНАУ