Майбутні фахівці з ландшафтного дизайну опановують мистецтво топіарної стрижки, готуючи до сезону Розарій у дендрологічному парку "Олександрія"

8 квітня на виїзному практичному занятті з механізації садово-паркових робіт та топіарного мистецтва студенти продовжили розпочату роботу з топіарної стрижки рослин на експозиційній ділянці "Розарій" дендропарку «Олександрія».

"Розарій" має історичну і естетичну цінність. Тут висаджено близько 1500 кущів троянд. Тенденцію висаджувати троянди саме на цьому місці парку започатковано засновниками «Олександрії» –  графами Браницькими ще наприкінці 18 століття. У сучасному сортименті представлено близько 150 сортів з різних садових груп (чайно-гібридні, флорибунда, шраби, виткі, мініатюрні, грандіфлора, поліантові  та ін.). Гордістю «Розарію» є найбільша в Україні колекція англійських троянд відомого селекціонера Девіда Остіна, що мають витончену красу і нагадують квітку півонії.

Експозиційна ділянка "Розарій" площею  0,22 га має регулярний стиль планування. Кущі троянд вдало поєднані із вічнозеленими хвойними рослинами та самшитом.

Під керівництвом асистентів кафедри садово-паркового господарства Олексія Бордуся та Богдана Зелінського студентами на практиці було опановано техніку створення топіарної форми «Лілія» з  ялівцю козацького.

Також кожен з присутніх долучився до формувальної стрижки центрального бордюру із самшиту вічнозеленого за допомогою різних інструментів для топіарної стрижки.

Підготовка до сезону квітування троянд і милування розарієм триває…