Молодь була, є і завжди буде нашою надією

Можливості, натхнення та потенціал нашого молодого покоління приємно вражають із року в рік. Ще зі шкільної парти прививається любов до окремих наук. Відправною точкою у вивченні та оцінюванні знань із певних предметів є олімпіади. Учні шкіл завзято і відповідально до них готуються, обравши свої найулюбленіші предмети, щоб у майбутньому навчатися у вишах за відповідним фахом.

Викладачі нашого факультету, паралельно з підготовкою спеціалістів для сфери ветеринарної медицини, допомагають сформувати майбутніх науковців з біологічних наук. Так, щороку у березні, впродовж тижня, на факультеті ветеринарної медицини проводяться тренувальні збори щодо підготовки IV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології учнів шкіл Київської області 8–11 класів, згідно з цивільно-правовим договором між Київським інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів та Білоцерківським національним аграрним університетом.

Ось уже восьмий рік підряд підготовкою учнів з питань гельмінтозів, протозоозів людини та ектопаразитів займається Соловйова Людмила Миколаївна, доцент кафедри паразитології та фармакології. За цей період щороку команда виборювала перше місце, а кожен учасник отримував нагороду за індивідуальне призове місце (І–ІІІ) на Всеукраїнській олімпіаді. Двічі брали участь і виборювали ІІІ місце та бронзову медаль наші переможці у Всесвітньому турнірі в Швейцарії (Семенюк Дмитро, 2013 р.) та В’єтнамі (Приймак Юрій, 2016 р.). За це наша держава нагородила команду талановитих учнів поїздкою на острів Крит. Щороку Людмила Миколаївна отримувала подяки від адміністрації КОІПОПК.

У цьому році тренувальні збори проходили з 12 по 16 березня. Всеукраїнська олімпіада відбулася з 26 по 31 березня у м. Харків. За результатами всеукраїнських змагань із 12 учнів команди 10 учасників стали призерами, тобто отримали перші три місця. Команда ж виборола друге місце. Переможцем України з біології став Мачулін Даніїл Сергійович, який навчається в БНВО «Ліцей-МАН» м. Біла Церква, з чим ми його щиро вітаємо!

Провідні ВНЗ України залюбки запрошують і зараховують наших переможців на державну форму навчання поза конкурсом. Ось і Семенюк Дмитро нині навчається в Київському університеті імені Т.Г. Шевченка на біологічному факультеті, де поглиблює свої знання з біології. Він є гордістю університету.

З неабияким інтересом, ентузіазмом та ніжністю кращі знавці біології відносяться до всього живого на планеті Земля. Вони прагнуть стати видатними вченими, зробити важливі відкриття, знайти зцілювальні ліки та вирішувати глобальні проблеми Всесвіту щодо збереження природи, в тому числі й тваринного світу. Тож нехай любов до біологічних наук та здорові амбіції допоможуть їм у цьому. Вони є гордістю нашої нації, нашим перспективним майбутнім.

Головаха В.І., декан ФВМ, професор