Підготовка учнів – членів МАН України до Всеукраїнського етапу олімпіади з біології на ФВМ

Згідно з цивільно-правовим договором між Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів і Білоцерківським НАУ з 11 по 15 березня на кафедрі паразитології та фармакології факультету ветеринарної медицини доцент Соловйова Людмила Миколаївна проводила тренувальні збори з переможцями ІІІ етапу олімпіад для підготовки до участі у ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з біології серед школярів Київської області.

Підготовка відбувалася за запропонованою програмою розділу «Тваринний світ як компонент екологічного середовища людини. Основи медичної зоології та паразитології».

Ми розглянули біологічні основи паразитизму, представників типу плоских паразитів трематод та цестод і хвороби, які вони викликають у тварин та людини; круглих гельмінтів підрядів аскаридат, оксіурат, трихурат, філяріат, рабдитат і також захворювання за їх паразитування. Потім поринули у світ паразитиформних і акариформних кліщів і збудників  акарозів, у світ комах, які є збудниками ентомозів, а також – гнусу, мух та найпростіших.

Усі лекції супроводжувалися презентаціями та відеороликами. Учні з великою цікавістю розглядали «обличчя» збудників інвазійних захворювань на макропрепаратах у музеї кафедри та під мікроскопом на мікропрепаратах.

Проведенню занять нам не завадили повітряні тривоги, оскільки у бомбосховищі добрим помічником слугував робочий зошит з паразитології, тому лекції не зупинялися. Ворогу не здолати волю і бажання вчитися нашої талановитої молоді, адже в цьому її зброя та жага до Перемоги.

Бажаємо нашій команді учнів Київської області, які найбільше люблять вивчати біологію, Перемоги на Всеукраїнській олімпіаді! Щоб у майбутньому їхні мрії здійснилися і вони стали вченими, медиками, біологами, працювали на благо рідної неньки України та відновлювали її після вигнання ненависного окупанта!

Л.М. Соловйова, доцент кафедри паразитології та фармакології

С.В. Рубленко, завідувач кафедри паразитології та фармакології, професор