Практичне заняття з урбоекології на прикладі догляду за озеленювальними насадженнями перед навчальним корпусом №9 БНАУ

За темою практичної роботи з урбоекології «Визначення стану зелених насаджень урбоекосистем» 10 листопада проф. В.В. Лавровим проведено заняття з використанням дерев озеленювальних насаджень перед навчальним корпусом №9 в якості об’єктів дослідження. Студенти-екологи 4 курсу набули практичних навичків з володіння методами визначення біометричних та лісівничо-таксаційних показників деревних порід та деревостанів. За шкалою Крафта вони навчились визначати ступінь розвитку дерев, ознайомились з принципами визначення їх стану. За допомогою спеціальної еталонної картки моніторингу лісів ЕК ЄС студенти визначили щільність крон (%) дерев, їх відносну висоту. Зібрані дані було оброблено математико-статистичними методами.

Проф. В.В. Лавровим було проведено майстер-клас з формування крон декоративних і плодових дерев. Студенти якісно провели обрізку зайвих гілок на березі повислій. Це придало деревам певної завершеності форми, покращило їх естетичну привабливість і в майбутньому не призведе до надмірного затінення квіткових клумб, росту гілок у бік тротуару.

Грабовська Т.О., доцент