Студенти-лінгвісти БНАУ в Берліні

2017-2018 навчальний рік оголошено Українсько-німецьким роком мов. Таке рішення було прийнято у 2016 році міністерствами закордонних справ України і ФРН.

Група студентів-перекладачів І-ІІ курсів БНАУ на чолі з викладачем німецької мови кафедри іноземних мов М.М. Носенко здійснили цікаву подорож до столиці Німеччини з метою поліпшення своїх мовленнєвих компетенцій та знайомства з культурою носіїв німецької мови. Тиждень перебування за кордоном дав можливість майбутнім перекладачам відвідати визначні місця Берліну: приміщення німецького парламенту Рейхстагу, Бранденбурзькі ворота, Маріїнську церкву, Технічний музей з експериментаріумом і багато іншого. Студентам було цікаво побувати у стінах всесвітньо відомого Берлінського університету імені Гумбольдта.

Особливо захопила студентів поїздка до історичної перлини ФРН – міста Потсдам. Тут вони милувалися мальовничим парком Сансусі та його палацами.

Враження від особистого спілкування з мешканцями ФРН залишилися найприємніші, оскільки німці виявилися дуже привітними, ввічливими, готовими допомогти. Вони терпляче і з розумінням пояснювали українським студентам, як краще зорієнтуватися у місті.

У цілому ця поїздка значно розширила світогляд студентів. Німецьку мову наші філологи починають вивчати як другу іноземну вже з другого семестру свого студентського життя. Тож ця мандрівка підняла їхній рівень мотивації до вивчення іноземних мов.

О.В. Шмирова, завкафедри іноземних мов

М.М. Носенко, керівник групи, асистент кафедри іноземних мов