Тульчинський технікум ветеринарної медицини БНАУ співпрацює з французькими колегами

Інтеграція України в європейський простір спонукає працівників освіти до пошуку нових методів організації освітньо-виховного процесу.

Тульчинський технікум ветеринарної медицини БНАУ розпочав педагогічну співпрацю з приватним сільськогосподарським ліцеєм РЕССЕН, що у Франції, в рамках якої планується обмін делегаціями студентів та викладачів з метою вивчення різних аспектів діяльності навчальних закладів, обміну досвідом у навчально-виховній роботі, ознайомлення з народними традиціями та культурою держав. Зустрічі матимуть як пізнавальний, так і професійно орієнтований характер.

Згідно з укладеним договором у лютому у нас пройшли 10-денне стажування троє французьких студентів з містечка Нанда. Молоді люди цікавилися економічними та організаційними питаннями планування сільськогосподарської діяльності підприємств Тульчинщини, основами ветеринарної справи, тваринництва. Одним із напрямів співпраці є вивчення іноземними студентами економічної реальності українського сільського господарства та аграрної політики України.

Нами була підготовлена цікава культурна програма, адже наш край багатий на історичні пам’ятки, музеї, архітектуру. Французькі студенти, відкриваючи для себе культури східноєвропейських країн, інтегрувалися в повсякденне життя звичайної української сім ’ї.

Участь молоді у міжнародній співпраці – це шлях до її самоствердження, розширення світогляду. І, зрештою, це вивчення нових тенденцій у сфері професійної діяльності, а також пізнання національних традицій інших країн, нагода поспілкуватися з ровесниками та колегами.

З 1-го по 8 квітня технікум приймає 32 студенти і 4 викладачі з сільськогосподарськкого ліцею РЕССЕН. Для підготовки наших студентів до співпраці з французькою стороною на роботу в технікум прийнято викладача французької мови Андре Нганонго.

Відповідно до Договору про педагогічні обміни з 1 по 15 липня 2017 року планується поїздка студентської делегації у складі 50 осіб на стажування у ліцеї РЕССЕН, Нанда, Франція, а з 1 вересня 2 студенти технікуму поїдуть на навчання до зазначеного закладу. Проживання та вартість навчання – за рахунок ліцею РЕССЕН.

М.І.Моркляк, директор Тульчинського технікуму ветеринарної медицини БНАУ