ENG | УКР |

V міжнародна науково-практична конференція «Аграрна освіта і наука: досягнення та перспективи розвитку»

 

28 березня у Білоцерківському національному аграрному університеті відбулася V міжнародна науково-практична конференція присвячена видатним вченим Васильківському С.П. і Молоцькому М.Я. – засновникам наукової школи з селекції та насінництва пшениці і картоплі «Аграрна освіта і наука: досягнення та перспективи розвитку». Щорічне проведення конференції стало славною традицією нашого університету.

Співорганізаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Словацький університет сільського господарства (Словаччина), Дрезденський університет прикладних наук (Німеччина), Чеський університет природничих наук (Чехія), Миронівський інститут пшениці імені В.М. Ремесла НААН України, Білоцерківська дослідно-селекційна станція ІБКіЦБ НААН України та Інститут картоплярства НААН України

Головна мета конференції – обмін знаннями та досвідом, пошук рішень з актуальних проблем розвитку аграрної освіти і науки в Україні та за кордоном.

Із вступним словом виступили проректор з наукової та інноваційної діяльності Білоцерківського НАУ О. М. Варченко і декан агробіотехнологічного факультету В.С. Хахула.

У роботі конференції взяли участь науковці, фахівці науково-дослідних організацій, викладачі, аспіранти та докторанти, студенти. Із доповідями виступили представники наукових установ та закладів вищої освіти: Білоцерківського національного аграрного університету, Уманського національного університету садівництва, Вінницького національного аграрного університету, Поліського національного університету, Інституту агроекології і природокористування НААН, Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН України, Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення, Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України, Інституту картоплярства НААН України, Інституту захисту рослин НААН, Верхняцької дослідно-селекційної станції, Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, Полтавського державного аграрного університету та інші.

Робота конференції проходила за напрямами:

  • Сучасні досягнення у селекції і насінництві сільськогосподарських культур

  • Інноваційні розробки в технологіях вирощування сільськогосподарських культур

  • Енергозберігаючі технології в землеробстві

  • Новітні технології в захисті рослин.

Обговорення важливих питань проводилося на секційному засіданні у онлайн форматі, на якому спікери конференції презентували результати досліджень, ділилися перспективами подальших наукових пошуків. Тематика виступів була досить різноманітною та цікавою, що засвідчили питання до доповідачів і жваві обговорення доповідей.

За результатами наукового заходу буде виданий збірник матеріалів із тезами доповідей учасників конференції і розміщений на офіційному сайті Білоцерківського НАУ.