Вивчайте рідну українську мову!

 

Жодній мові світу не було так тяжко, як українській. Нашу мову принижували, не давали їй розвиватися, її неодноразово забороняли, знищували. Робилося це з однією метою: якщо знищити мову, зникне і сам український народ, не існуватиме України як держави.

В 1997 році Указом президента України було започатковане свято – День української писемності та мови, яке країна святкує 9 листопада. За недовгий час свого існування це свято стало традиційним. Цього дня вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця (послідовника Кирила і Мефодія), який вважається прабатьком української писемної мови. А ще проводять різні мовознавчі заходи щоб пізнати та відчути якою чудовою мовою володіє український народ. В цей день українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.

Наукова бібліотека провела декілька заходів, приурочених цьому святу: літературно-інформаційну годину, мовознавчу вікторину, виставку-експозицію.

Завідуюча галузевим відділом наукової бібліотеки Манішевська Тетяна Ігорівна підготувала мультимедійний огляд «Яке прекрасне рідне слово!»(презентація додається) з яким познайомила студентів ФПЛ 1-4 курсів напряму «Філологія». На виставці-огляді була представлена література, що є в фонді наукової бібліотеки, а саме: словники, підручники по діловому мовленню в різних галузях, граматиці та фразеології сучасної українській мови, наукові фахові періодичні видання, завдяки яким і студенти і викладачі можуть вивчати українську мову та удосконалювати уже набуті знання.

Бачинська Н.А., в.о. директора наукової бібліотеки