За інноваціями – майбутнє України

 

13 листопада на економічному факультеті, за участі керівника проекту (сфера діяльності: розвиток підприємництва, туризм, кластерні ініціативи) КП БМР «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви» Олександра Крамара, кафедрою публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки, в рамках вивчення студентами 4 курсу та магістрантами першого року навчання дисциплін: «Інноваційний розвиток підприємства» та «Управління інноваціями» проведено науково-практичний семінар "Інновації у бізнесі".

На семінарі було розглянуто питання щодо успішного регіонального розвитку на прикладі м. Біла Церква, обговорено можливості створення індустріального парку «Біла Церква» та білоцерківський досвід кластеризації економіки та перспективи створення нових кластерів.

Під час обговорення  студенти переконалися, що створення індустріальних парків є ефективним механізмом стимулювання розвитку окремих територій, підвищення інвестиційної їх активності та конкурентоспроможності. Особливо важливим є не лише стимулювання інвестицій у виробництво, але і створення нових робочих місць, покращення галузевої структури реального сектора економіки. Отже, цей процес має активно підтримуватися з боку органів центральної та місцевої влади та залученням наукових і освітніх установ. Із студентами  було опрацьовано два бізнес кейси "Чилійське вино" та "Napa valley".

Варто відзначити, що зустріч виявилася надзвичайно цікавою, актуальною і корисною для слухачів, оскільки може стати поштовхом для студентської активності та залучення найактивніших із них до вирішення проблем нашого міста.

В подальшому такі зустрічі мають відбуватися частіше, і особливо вони потрібні студентам напряму публічне управління та адміністрування, адже це є чудове поєднання теорії і практики та зразком ефективного державно-приватного партнерства.

 

Сокольська Т.В., Поліщук С.П., кафедра публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки