За сприяння Інституту міжнародної академічної та наукової співпраці (ІМАНС) навчаємося в Школі англійської мови та стажування для освітян у Фінляндії

Проект щодо навчання у Школі англійської мови та стажування для освітян у місті Гуйтінен (Фінляндія) організований Інститутом міжнародної академічної та наукової співпраці (ІМАНС). У даному проекті взяли участь, крім доцента кафедри терапії та клінічної діагностики БНАУ Шарандака Павла Васильовича, викладачі вищих та середніх навчальних закладів багатьох міст України (Вінниця, Одеса, Київ, Дніпро, Запоріжжя, Харків, Львів, Ужгород, Чернівці) з різних спеціальностей.

Упродовж тижня в Західно-Фінлянському Коледжі міста Гуйтінен були проведені заняття з англійської мови для людей з вищою освітою. Наша група була поділена на рівні залежно від володіння мовою. Викладання проводилася як місцевими професорами, так і запрошеними викладачами з Нової Зеландії, Сполучених Штатів Америки, Данії. Ми ознайомилися з новими методами викладання та взаємодії зі студентами.

Крім навчальної частини, до стажування входило відвідування закладів освіти в м. Гуйтінен: місцевий муніципалітет (де екскурсію проводила представник мерії, яка опікується питаннями освіти), дитячий садочок, початкова та середня школи, Інститут дистанційного навчання Сатакунти. За період стажування нами були відвідані також деякі міста цієї північної країни: Тампере, Турку, Хельсінки та національний парк Сатакунти, що знаходиться в 40 км від міста Гуйтінен.

Що особливо сподобалося – організація дозвілля та екскурсій для людей різних спеціальностей та вподобань. Організовано дві екскурсі до навчальних закладів, ознайомча вечірка. Всіх учасників дуже вразила природа цієї країни, велика кількість лісів, привітні люди та специфічний клімат.

Особлива подяка нашому гіду Роману та Інституту міжнародної академічної й наукової співпраці за постійний зворотній зв’язок з нашим університетом.

Шарандак П.В., доцент кафедри терапії та клінічної діагностики