Виховна година слухачів-іноземців у галузевому відділі № 3 наукової бібліотеки

Нинішній тиждень приніс освітянам цілу низку свят. З нагоди всеукраїнського дня бібліотек, міжнародного дня перекладача, що відзначаються 30 вересня, слухачі-іноземці завітали на виховну годину до галузевого відділу №3 наукової бібліотеки Білоцерківського НАУ. Виховна година в читальному залі корпусу №9 була організована й проведена кураторами груп іноземних студентів і завідувачем цього відділу бібліотеки Тетяною Петрівною Стрельченко. На зустрічі йшлося про роль книги в житті сучасної людини, про значення фахової літератури у процесі підготовки компетентного спеціаліста в будь-якій галузі людської діяльності.

У цій бібліотеці іноземні громадяни ще влітку мали змогу отримати навчальну літературу з української мови як іноземної. Вони знають, що більшу частину з їхніх підручників створили саме наші викладачі-філологи. Викладачі-куратори кафедри мовної підготовки допомогли на зустрічі з перекладом, полегшивши комунікацію на цьому заході.

Іноземці дізналися про структуру наукової бібліотеки, особливості її діяльності в умовах карантину. Вони задали ряд запитань Тетяні Петрівні про функції галузевого відділу, про специфіку бібліотечно-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів, про правила користування читачами наданою літературою.

Іноземцям сподобалася презентована їм книга про історію нашого університету. Вони відзначили гарне естетичне оформлення залів бібліотеки у різних корпусах, велику чисельність фондів. До вподоби іноземним громадянам також гарне озеленення читального залу, особливо впала в око студентам десятирічна фінікова пальма, яку бібліотекар Тетяна Петрівна Стрельченко виплекала ще з кісточки.

Отримавши відповіді, іноземні слухачі поділилися власним досвідом організації діяльності бібліотек в навчальних закладах Індії, Камеруну, Нігерії. У різних країнах світу бібліотекарі переходять від каталогів на паперових носіях на електронні книжкові каталоги. Тож колектив БНАУ активно долучається до інтернаціоналізації у світовому просторі вищої освіти.

Будугай А.О., асистент кафедри мовної підготовки БНАУ,
куратор групи №3 (11) УМІ