Студентка Світлана Зимовець розповіла про свою практику в Німеччині

Уже не перший рік студенти нашого університету їздять на практику за кордон. 26 квітня на факультеті ветеринарної медицини (ФВМ) пройшла виховна година для студентів другого курсу під назвою: «Досвід практики та навчання студентів у Німеччині». Ініціаторами проведення такої зустрічі були співробітники бібліотеки ФВМ. На заході поділилася отриманим досвідом студентка, магістр 1 року ФВМ Світлана Зимовець, яка нещодавно пройшла практику в Німеччині, в Землях Баварії недалеко від Мюнхена,.

Приватне господарство, куди потрапила Світлана, спеціалізується на виробництві молока. Воно налічує 132 дійні корови таких порід, як Гольштинська, Браунві, Флекві. Утримання тварин безприв’язне. Для годівлі тварин використовують високоякісні корми. Ферма добре технічно забезпечена. Майже всі технологічні процеси автоматизовані. Роботи прибирають, годують, навіть корів доїть робот фірми Lely. Надої у даному господарстві складають від 8500 до 12000 літрів молока за лактаційний період. Від однієї корови отримують по 52 літра молока за день.

Світлана також повідала, що осіменіння корів відбувається природнім і штучним методом. Господар по комп’ютеру дивиться скільки корова випила води, з’їла кормів, дала молока. Студентам дуже сподобалась доповідь і презентація з фотографіями з практики.

Також майбутній ветеринар розповіла, що серед фермерів у Німеччині проводиться серйозна просвітницька робота. Господарі часто відвідують різні сільськогосподарські форуми, виставки, на яких висвітлюються останні технології в автоматизації господарств та ін. Для фермерів доступна велика кількість науково-дослідних журналів, в яких вони мають можливість дізнатися про новітні препарати, технології, селекційні роботи в тваринництві та ін. Фермери мають можливість придбати високопродуктивних корів на численних аукціонах.

Світлана озвучила, що потрібно і в Україні використовувати їхній досвід, щоб змінити на краще роботу наших господарств. Наші студенти мають можливість поїхати на практику та на роботу в різні країни Європи, де можна отримати величезний досвід і незабутні емоції. Вимоги для студентів – це знання мови і оформлення пакету документів, необхідних для виїзду за кордон на практику в Європі.

Світлана висловила свою вдячність керівнику виробничої практики Сороці Андрію Олександровичу (випускник БНАУ), який навчав її на практиці в Україні, викладачам БНАУ. Отримані знання вона активно використовувала за кордоном.

Бібліотекарі ФВМ підготували виставку та огляд літератури іноземною мовою, яка є у фонді бібліотеки: періодичні видання, книги англійською та французькою мовою по епізоотології, паразитології, анатомії, гістології, розведенню та інші.

Багато книг подаровано викладачами ФВМ. Так, нещодавно завідувач кафедри хірургії та хвороб дрібних домашніх тварин професор Михайло Васильович Рубленко подарував нову книгу Dominigue Grandjeanet al “Guide pratigue des maladies en elevage canin”.

Із фондом книг іноземною мовою можна ознайомитися в читальному залі бібліотеки ФВМ. Запрошуємо всіх бажаючих.

Анна Бондаренко, бібліотекар факультету ветеринарної медицини