Новини | Кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки

Протягом двох тижнів завідувач кафедри  Тетяна Сокольська  перебувала в Чеському університеті наук про життя (CULS) за програмою Erasmus +                                        Метою перебування були обмін досвідом в галузі освіти і науки та підготовка підґрунтя для подальшої співпраці між нашими університетами. Програма включала читання лекцій (16 годин), знайомство з навчальним планами та програмами, матеріально-технічною базою, організацією освітнього процесу та наукових досліджень, відвідування занять, участь у переговорах.

 За щасливим збігом обставин учасники мали змогу взяти участь у  тренінгу «Інновації в освіті», проведеному Інститутом освіти і комунікацій.

 Дуже приємно було працювати в одній команді з професорсько-викладацьким складом факультету тропічних агрокультур, отримати схвальну оцінку лекцій, які на прохання кафедри були передані до платформи Moodle, щоденно відчувати їх доброзичливість і підтримку.

Є надія, що проект Erasmus + стане початком подальшої співпраці наших університетів не лише в навчальних заходах, а й у наукових. Зрештою, наші цілі збігаються в напрямі удосконалення організаційно-економічного механізму розвитку сільських територій, що може стати основою спільних наукових досліджень.

5 червня відбулася екскурсія  студентів спеціальності публічне управління та адміністрування до міської ради де вони мали можливість відчути себе у ролі депутатів, міського голови та секретаря ради, адже для них було організовано уявне засідання сесії міської ради. До речі, секретаря ради вдалося обрати лише з третьої спроби і по процедурі, як того вимагає закон). Студентам вдалося прийняти "рішення" про обмеження часу продажу алкоголю у м. Біла Церква.

 

Вадим Кошель подякував за ідею керуючій справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлії Сабій (Юлія Сабій), а також за організацію та проведення заходу завідуючій кафедрою публічного управління та адміністрування Сокольській Тетяні (Tetyana Sokolska), працівникам відділів міської ради: організаційного Дарині Лиценко (Дарія Лиценко (Dariia Lytsenko), Ірині Басич (Ірина Басич), інформаційно-комп'ютерного Віталію Штофичу (Віталій Штофич), а також інформаційних ресурсів та зв'язків з громадськістю Олені Гавві (Олена Гавва).

 

Із розширенням повноважень об’єднаних територіальних громад суттєво зросла потреба у кадрах. Досвід ОТГ засвідчив, що успішність їх функціонування великою мірою залежить від якісного управлінського апарату. Саме ця тема обговорювалася під час тренінгу «Залучення управлінських фахівців, як запорука ефективності ОТГ», що відбувся 29 травня у Київському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe т Мінрегіону.

 

Участь у тренінгу взяли студенти спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Білоцерківського національного аграрного університету. Радник з питань муніципальних послуг Київського ЦРМС Олександр Рябий розповів про необхідність активізації молодіжних ініціатив у створенні громадських організацій задля розвитку ефективного місцевого самоврядування та формування комфортного середовища для життя, розвитку та зайнятості громадян.

Майбутні фахівці з публічного управління та адміністрування обговорили декілька тем, зокрема, «Якісне управління організацією громади в ОТГ», «Соціальна мобілізація громади – як можливість організувати «склеїти» мешканців ОТГ». Студенти переглянули відеоролик «Активна громада». «Отримані знання наша майбутня управлінська еліта буде втілювати в своїх громадах з метою забезпечення їх сталого розвитку», – зазначила завідувач кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки Білоцерківського національного аграрного університету Тетяна Сокольська Tetyana Sokolska.

«Молодь готова стати «критичною соціальною масою» змін. Молоді люди бачать позитив та негатив і чітко навчилися їх розрізняти. Студенти готові розвивати свою країну, своє місто, селище, село, свою вулицю та свій будинок. Вони потребують практичних знань та менторської підтримки на перших кроках. У молодих людей все вийде!», – переконаний Олександр Рябий.

Цього ж дня на запрошення народного депутата України Павла Різаненка студенти побували на екскурсії у місці, де вирішуються найважливіші питання у нашій країні – Верховній Раді. Вони дізналися про історію становлення та розвитку українського парламентаризму та архітектурної спадщини Верховної Ради, на власні очі побачили мармуровий портал, де зберігається головний прапор України, побували у сесійній залі парламенту, сфотографувалися біля відомої картини «Державотворення», побували в кулуарах ВРУ…

Засідання гуртка публічного управління і адміністрування 

  Сьогодні члени гуртка публічне управління та адміністрування визначилися з темою наступ-ного засідання: «Особливості міжкультурної комунікації в публічному секторі». Також згадали учасників Революції гідності та долучилися до вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 

  7 лютого у Білоцерківському національному аграрному університеті відбувся день відкритих дверей, то ж кафедра публічного управління і міжнародної економіки гостинно зустрічала своїх майбутніх студентів. 
Всі хто визначився і обере для себе спеціальність публічного управління і адміністрування –це майбутні керівники, яким доведеться стати біля керма органів державного та місцевого управління! 
Саме ці молоді люди будуть втілювати в країні життєдайні реформи, задля покращення життя наших співвітчизників.
Чому потрібно обрати саме наш університет? 
– Тому, що наша програма навчання предбачає підготовку управлінської еліти за європейськими стандартами на принципах «Good Governance»; 
– Ми навчаємо лідерству й успішному публічному адмініструванню, надамо дорожню карту, що веде до успіху
– Ми формуємо нове покоління управлінців, які мають глибокі знання, уміють системно та інноваційно мислити, приймати ефективні рішення, керуватися принципами гуманності та ставати на захист суспільних інтересів.
Водночас, ми надаємо якісну економічну підготовку, що дасть змогу не просто орієнтуватися у соціально-економічних процесах, а й грамотно впливати на них у межах своїх компетенцій.
Навчання буде корисне тим, хто хоче побудувати успішну політичну (чи публічну) кар’єру.
Телефони для довідок: (04563) 5-30-23, 9-18-36. Адрес: пл. Соборна 8/1, м. Біла Церква, Київська обл., 09117. Сайт: http://btsau.edu.ua/…/diyalnist-kafedry-publichnogo-upravli…

 Науково-педагогічні  працівники кафедри  взяли  участь у   семінарі зі стратегічного розвитку регіонів та участі об'єднаних територіальних  громад у цьому процесі . Сьогодні вкотре було означено вектори  діяльності органів місцевого управління . Це  і стратегічне планування,   і реалізація цих планів,  і конкуренція за  інвестиції та кращі робочі місця тощо.                             
        Також було  підписано угоду про можливість проходження практики нашими студентами  у  органах місцевої влади та отримано пропозицію щодо проведення на базі кафедри науково-практичного семінару з питань управління ОТГ.• 

 

ЗУСТРІЧ ІЗ БАТЬКАМИ ВИПУСКНИКІВ

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО НВО "ЛІЦЕЙ-МАН"

24 січня 2018 року доцентом кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки Лобунець В.І. проведено зустріч з батьками випускників Білоцерківського НВО "Ліцей-МАН". Було проінформовано про переваги навчання в Білоцерківському НАУ, що викликало зацікавленість та питання батьків.

 

 

Проведення відкритих лекцій – це своєрідний екзамен для викладача. І хоча, з одного боку, вони являють собою чергову лекцію навчального курсу, призначену для студентів, а з іншого – є деякою подією в професійній діяльності лектора, що вимагає спеціальної підготовки, щоб показати свою професійну компетентність і почути від колег пропозиції щодо її удосконалення.
Тож 12 лютого, відбулась відкрита лекція Сокольської Т.В., присвячена характеристиці основних об’єктів контролінгу, серед яких ключове місце відведено витратам. Процес управління витратами на підприємствах їх мінімізація та формування центрів відповідальності є надзвичайно важливими у діяльності менеджерів, а тому ці питання захопили увагу студентів і викликали жваву дискусію.

 

 

Засідання гуртка "Публічне адміністрування"                                                       Одним із критеріїв освітньої діяльності вищого навчального закладу є наявність англомовних програм та частки іноземних студентів, що навчаються в ньому. Білоцерківський національний аграрний університет, є одним із провідних навчальних закладів України, випускники якого користуються підвищеним попитом на ринку праці, як вітчизняних так і зарубіжних компаній. Отже, в нашому університеті також навчаються іноземні студенти і створення їм належних соціальних умов належить до головних пріоритетів. З метою уникнення труднощів із їх соціальною адаптацією та набуття професійних компетентностей кафедра публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки залучила їх до участі у роботі наукового гуртка публічне адміністрування.
Оскільки публічне управління це пошук найкращого способу використання ресурсів задля досягнення пріоритетних цілей суспільного розвитку, група студентів із Камеруну зацікавились цим питанням і долучилася до роботи гуртка.
31 січня відбулася перша зустріч, яка пройшла в доброзичливій, комфортній атмосфері. Було висловлено ряд цікавих пропозицій для подальших дій. Такі заходи будуть корисними в плані розширення кругозору у пізнанні культури обох країни та поліпшення адаптації іноземних студентів до наших умов.