ENG | УКР |

Центр китайської мови та культури

 

ПЛАН-ЗВІТ РОБОТИ КИТАЙСЬКОГО ЦЕНТРУ «‎汉语文化中心»

 

2021 рік

Продовження дистанційного навчання через освітню платформу ClassIn
з колегами з Цзілінського уні
верситету м. Чанчунь, КНР для студентів усіх курсів

Дистанційне навчання тривало з лютого по червень 2021 року. Щотижня по 1-й парі для 1-2-3-4 курсів.

 

Участь в масштабному міжнародному освітньому проекті «Chinese Bridge Project»

14 лютого 2021 року відбулася міжнародна конференція "Opening ceremony of the Chinese Bridge Project" - офіційна церемонія відкриття онлайн табору «Китайський міст». Студенти-китаїсти 1-2-3-4 курсів ФПЛ, БНАУ отримали унікальну можливість взяти участь в онлайн-таборі. Протягом 4 тижнів студенти та викладач китайської мови Єрко А.І., проходили онлайн-уроки з носіями мови на спеціальній освітній платформі, абсолютно БЕЗКОШТОВНО! Викладачами було створено, кожному студенту свій акаунт та надано доступ до відео-лекцій та інтерактивних уроків, присвячених мові, культурі та традиціям Китаю! Програма автоматично фіксувала прогрес перегляду відеоуроків. На вихідних всі групи учасників мали по 2 години LIVE LESSONS онлайн-занять з викладачами Цзілінського університету. 17 студентів та викладач успішно виконали всі вимоги навчання та отримали міжнародні сертифікати. Щира подяка Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка та JilinUniversity м. Чаньчунь, провінція Цзілінь, КНР за сприяння та організацію даного масштабного заходу. ( Сертифікати додаються!).

У межах даного проекту, окрім навчання, ще відбувалися такі культурно-освітні заходи:

  • Language Practice1 minutevideo (конкурс на краще однохвилинне відео);
  • 2.Language practice: Reading, Listening and Speaking;
  • Sound of  Music-Chinese Songs Contest;
  • Участь в “Youth Forum”世界青年说
  • Прослухали низку захоплюючих лекцій від іноземних викладачів:
  • Цінність китайських ієрогліфів;
  • Тварини китайського гороскопу;
  • Особливості китайської кухні і т.д.

Участь в освітньо-культурних заходах ФПЛ (день перекладача, міжнародний день китайської мови і т.д.)

 

Участь в міжнародному освітньому проекті від APEC Cyber Academy "Wild Wild Wild life",
за підтримки Kaohsiung
 Municipal Wunshan Senior High School, м. Гаосюн, о. Тайвань
та
National University of Tainan国立台南大

Тривалість: вересень-грудень 2021 рік; виконання завдань онлайн, потижнево, на спеціальній освітній платформі. В команді BNAU 7 учасників: teamconsultant-науковий керівник (Єрко А.І.), teamcaptain-капітан команди (Шевчук Олег), та інші учасники: Негодіна Дарина, Касмінко Данило, Чернецька Анастасія, Старинець Дарина, Шайтор Ольга, Макаренко Ліда.


2020 рік

Організація дистанційного навчання через освітню платформу ClassIn з колегами
з Цзілінського уні
верситету м. Чанчунь, КНР для студентів усіх курсів

У березні 2020 року, у зв’язку з особливою епідеміологічною ситуацією в КНР на початку року, Інститут Конфуція запропонував онлайн-курси китайської для іноземних студентів. До того, як в Україні почався карантин, студенти-перекладачі (китаїсти) ФПЛ БНАУ, двічі встигли пройти їх аудиторно. Завдяки цьому, вони вже ознайомилися з програмним забезпеченням і змогли вміло займатися з викладачами вдома. Розробка та запровадження такого онлайн-курсу – це відмінна можливість для навчання як і для студентів, так і для викладачів, а також, безумовно, безперервний розвиток, безцінний досвід та нові можливості. Дистанційне навчання тривало увесь навчальний рік: березень-червень 2020 та вересень-грудень 2020 рік. Щотижня по 1й парі для 1-2-3-4 курсів.

 

 

 

 

Участь у святковій зустрічі першокурсників

1 вересня 2020 року, студенти-китаїсти 4 курсу взяли активну участь в представленні ФПЛ для першокурсників. Підготували вітальну промову, вдягли традиційний китайський одяг та аксесуари, які наявні в китайському центрі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Участь у святі до «Дня Перекладача»

30 вересня 2020 року, студентами-філологами які вивчають китайську мову та викладачем китайської, було підготовлено концертний номер-постановку на відому китайську пісню тайванської виконавиці TanyaChua “乌云乌云快走开”.

30 вересня 2020 року, студентами-філологами які вивчають китайську мову та викладачем китайської, було підготовлено концертний номер-постановку на відому китайську пісню тайванської виконавиці TanyaChua “乌云乌云快走开”.

 

 

 

 

 

Участь у міжнародному освітньому проєкті від APEC CyberAcademy "Insect Project",
за підтримки Kaohsiung Municipal Wunshan Senior High School, м. Гаосюн, о. Тайвань
та National University of Tainan 国立台南大学

З вересня по грудень 2020 року, проходив 2020 International Carnival on Learning in Net worked Learning Community , APECCy ber Academy. Виконання завдань відбувалося онлайн, потижнево, на спеціальній освітній платформі. В команді BNAUбуло 5 учасників: teamconsultant-науковий керівник (Єрко А.І.), teamcaptain-капітан команди (Білозерцев Захар), та інші учасники: Лендрик Ірина, Згуровець Максим, Філімець Тетяна та Смолич Богдана. Шляхом командної роботи  виконувалися завдання поставлені організаторами проекту. В кінці проекту відбулася міжнародна конференція де взяли участь усі учасники команд які між собою змагалися. Результати участі: команда БНАУ отримала SilverAward - срібло.(Сертифікати додаються!).

 

 

 

 

 

Підготовка студентів до міжнародного іспиту з китайської мови汉语水平考 (HSK)

12.07.2020 студенти 4го курсу ФПЛ БНАУ Лендрик Ірина Володимирівна та Згуровець Максим Романович успішно здали іспит HSK 3-го рівня  та отримали міжнародні сертифікати. Лендрик І.В. з можливих 300 балів набрала 295, а Згуровець М.Р. 232бали. Пізніше Лендрик І.В. також успішно здала HSK 4-го рівня. (Сертифікати підтвердження додаються!). 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовка та подача кандидатури найкращого студента(ки) для отримання грошової премії Посла КНР
за відмінні успіхи у вивченні китайської мови

22.12.2020 студентка 4го курсу ФПЛ БНАУ Лендрик Ірина Володимирівна, завдяки допомозі у підготовці від викладача китайської та власними досягненнями, отримала престижну грошову премію Посла КНР за відмінні знання та особливі успіхи в оволодінні китайської мови! Студентка успішно здала міжнародний іспит з китайської мови 汉语水平考试 (HSK) 3 та 4 рівнів. "Премія Посла КНР" - це стимулювання і заохочення діяльності та ініціативності успішних студентів-китаїстів.

 

 

 

 

 

 

Проведення занять з каліграфії

Для всіх бажаючих студентів, в зручний для цього час, проводяться заняття з каліграфії.

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведення занять з чайної церемонії

Для всіх бажаючих студентів, у зручний для цього час, відбуваються заняття з особливостей проведення чайної церемонії.

 

 

 

 

 

 

 


2019 рік

Проведення освітнього заходу: Тиждень китайської мови та культури «中国语言文化周» 活动

З 25 лютого по 1 березня у корпусі БНАУ ФПЛ №6 було проведено даний захід. Він відбувався у такому форматі: конкурс на кращий тематичний плакат про культуру Піднебесної від студентів-китаїстів 1-4 курсів, оголошення про проведення Фестивалю гігантських китайських ліхтарів у Києві.

(中国传统花灯节), перегляд презентацій про структуру, диференціацію за рівнями та особливості складання міжнародного іспиту з китайської мови HSK (新汉语水平考试); про топ десять можливих професій для майбутнього китаїста і т.д., проведення літературного конкурсу “Талановиті китаїсти” та фінальний акорд це перегляд цікавих відеороликів про стиль життя та особливості китайської культури. Даний захід безумовно збагатив студентів-перекладачів новими знаннями й дав поштовх для подальшого вивчення іноземних мов.

 

Участь у святі до «Дня Перекладача»

30 вересня 2019 року студентами-китаїстами та викладачем китайської, було підготовлено концертний номер-постановку на відому китайську пісню гурту Transition “对不起我的中文不好 ”.

 

Зустріч студента-іноземця Лян Юн-Шаня з о. Тайвань

07.11.19 радісно зустріли та гостинно привітали в стінах ФПЛ студента-іноземця Лян Юн-Шаня з о. Тайвань. В рамках співпраці з іноземними колегами пані Куліш О.В. та паном Лінь Юе було організовано обмін студентами. Юн-Шань прибув в БНАУ з чіткою метою вивчити українську мову, пізнати культуру та побут українського народу. У вільний час від навчання Юн-Шань відвідував пари з китайської та допомагав студентам покращувати навички усного мовлення та використовувати набуті знання на практиці.

 

Зустріч дослідницької групи Інституту Конфуція в Україні з питань викладання та розвитку китайської мови

25.11.2019 на ФПЛ БНАУ, завітали поважні гості, а саме: «乌克兰本土汉语教学及孔子学院发展调研团». Дослідницька група Інституту Конфуція в Україні з питань викладання та розвитку китайської мови, на чолі з директором інституту Конфуція у м. Києві Сунь Кевенем та викладачами-делегатами з Цзілінського університету м. Чанчунь, Китай. Основною метою даного візиту стало дослідження умов, методів, матеріалів та якості здобуття знань китайської мови студентами. До зустрічі долучилися студенти-китаїсти 2-3-4 курсів ФПЛ. Експертами, також, було проведено анкетування викладачів та студентів з метою виявлення побажань та майбутніх перспектив розвитку співпраці, щодо сприяння та допомоги у викладанні мови Піднебесної.

 

Організація договору про співпрацю  з директором інституту Конфуція у м. Києві Сунь Кевенем та залучення викладача-волонтера з КНР

20.12.19 на факультет права та лінгвістики БНАУ в рамках договору про співпрацю з інститутом Конфуція при КНУ ім. Т.Г. Шевченка на чолі з директором Сунь Кевенем, прилетіла викладач-волонтер Чжен Чень з Сучжоу — міської округи у провінції Цзянсу, КНР. На волонтерських засадах вона викладала китайську мову цілий семестр та перебувала в Білій Церкві до кінця червня 2020 року. Панянка з Піднебесної привезла з собою повний багаж знань, завзяття, гарного настрою та розділила це все зі студентами. Нарешті було виконано чудову справу, щодо розвитку подальшої плідної співпраці між БНАУ та інститутом Конфуція, і перш за все було втілено таку омріяну можливість для студентів-китаїстів, опановувати нові знання та навички з носієм мови.


2018 рік

Створено фотогалерею та закуплено додаткові навчальні матеріали. Під час навчання студенти мають змогу використовувати іноземну літературу для самостійної роботи, яку пропонує китайський центр, адже в ньому є міні-бібліотека, яка при можливості поповнюється новими книгами, журналами та іншими цікавими матеріалами. Також в даний період було зроблене тематичне оформлення інтер’єру.