ENG | УКР |

Міжнародна діяльність | Економічного факультету

Відділ зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності разом із деканатом економічного факультету, розширює контакти із зарубіжними навчальними закладами, науковими установами, підприємствами та професійними об’єднаннями. Студентська молодь та викладачі нашого університету мають широкі можливості для проходження практики та стажування за кордоном, що дає змогу набувати знання з сучасних технологій ведення практики розвитку управління в аграрній сфері, організації виробництва в аграрних підприємствах та вивчати культурні традиції інших країн, вдосконалювати знання  іноземних мов.
Білоцерківський національний аграрний університет бере активну участь у європейській програмі Еразмус+ К1 та Еразмус+ К2.
Економічний факультет Білоцерківського національного аграрного університету став учасником одного з 8 проектів-переможців конкурсу 2019 р. Програми ЄС ЕРАЗМУС+ КА2 “Розвиток потенціалу вищої освіти”: проєкт “Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості” (UniClaD). Вебсторінка проекту: http://uniclad.net/
Економічний факультет нині є міждисциплінарним учасником проекту ЄС ЕРАЗМУС+ КА2 “Навчання на місцевому, національному та регіональному рівнях з питань кліматичного обслуговування, адаптацій до кліматичних змін та пом’якшення їх впливу” (ClimEd).
На економічному факультеті підписані угоди про співпрацю по академiчних обмінах з такими університетами як: Afyon Kocatepe University (Туреччина), Ondokuz Mayıs University (Туреччина), Czech University of Life Sciences, Prague (Чехія), University of Debrecen (Угорщина), University of Maribor (Словенія). Викладачі та студенти економічного факультету є активними учасниками академічних обмінів. 
 
 
Між Білоцерківським національним аграрним університетом і країнами-партнерами діють програми:
1. Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946, нині – у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 року — близько 900 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; у свою чергу, понад 530 американців викладали в українських вишах й займались науковою працею.
 
 
ЩОРІЧНІ КОНКУРСИ:
● для студентів старших курсів та випускників ВНЗ
Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі  можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (до 16 травня щороку).
Fulbright-STEP Program: навчання в американських університетах на здобуття ступеня магістра.Проект Посольства США в Україні, Програми імені Фулбрайта та  Міністерства освіти і науки України (до 16 травня щороку).
● для молодих викладачів та дослідників
Fulbright Faculty Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (до 1 листопада щороку).
● для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів напередодні захисту
Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового  ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (до 15 жовтня щороку).
● для навчальних та наукових установ України
U.S. Fulbright Scholar Program: Запрошення американських науковців й фахівців різного профілю для викладання й проведення дослідження на термін від одного семестру до двох (до 31 жовтня щороку).
Fulbright Specialist Program: Запрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі у наукових програмах й конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проектів і програм обмінів.
2. Німецька служба академічних обмінів (DAAD) програма ім. Гельмута Шмідта (магістерські стипендії в галузі державної політики та якості державного управління) відкрита і для України. Програма пропонує можливість отримати ступінь магістра з однієї зі спеціальностей, які мають особливе значення для соціального, політичного та економічного розвитку країн, звідки походять стипендіати. Висококваліфіковані випускники з бакалаврським дипломом в галузі політології, права, економіки та управління зможуть підвищити свою академічну кваліфікацію та отримати практичну підготовку до майбутньої професійної діяльності у своїй країні.
3. Програма обміну студентами з Поморською академією в Слупську (м. Слупськ, Польща). Поморська академія в Слупську – сучасний ВНЗ в Польщі з більш ніж 40-річною історією, розташований неподалік Балтійського моря (18 км) у місті Слупськ. В Академії функціонують три факультети: математики та природознавства, філології та історії, педагогіки і філософії. Студентам пропонують навчання за 25 спеціальностями і 100 спеціалізаціями. У 2016 році була укладена угода про обмін студентами, викладачами та науковцями між БНАУ та Поморською Академією в Слупську. Відповідно до умов угоди студенти БНАУ мають можливість навчатися у Поморській Академії в Слупську впродовж 4 місяців (жовтень-січень) у першому семестрі 2018-2019 н.р. Приймаюча сторона бере на себе витрати за навчання і проживання в гуртожитку протягом семестру.
Кандидати повинні відповідати таким вимогам:
– бути студентом БНАУ;
– володіти польською або англійською мовою не нижче рівня В1.
Поморська академія (м. Слупськ, Польща) запрошує студентів Білоцерківського НАУ, і зокрема з економічного факультету на навчання протягом одного семестру, та за програмою отримання подвійного диплому. Наразі 2 студента навчаються за програмою подвійних дипломів з 2021 р.
Детальна інформація про Поморську Академію в Слупську: http://www.apsl.edu.pl/
Для участі у програмі обміну звертатися до координатора академічної мобільності від економічного факультету Новікової Вікторії Валеріївни.
 
 
 
Економічний факультет активно реалізує Україно-чеcькі проекти 2019-2021р.р.:
1. «Міжуніверситетська співпраця, як інструмент підвищення якості обраних університетів України» між Чеським університетом природничих наук м. Прага та українськими університетами: Білоцерківським НАУ, Сумським ДУ, Сумським НАУ, Харківським НАУ та Дніпровським ДАЕУ,  розрахованого на три роки (2019-2021 рр.).
2. «Підтримка потенціалу університетської молоді України в освітній та науковій діяльності»/ «Support of young university capacities in education and research and science in Ukraine», 2019 р (робоча мова анг.).: http://surl.li/rlrs
3. Розширення наукового потенціалу та співпраці українських університетів у сфері аграрних наук/ «Interuniversity cooperation as a tool for enhancement of quality of selected universities in Ukraine», 2019-2021 р.р., (робоча мова анг.): http://surl.li/rlsa
В рамках угоди про співпрацю між Білоцерківським національним аграрним університетом та Вишеградською четвіркою в умовах всесвітньої пандемії covid 19 на весні 2021 р. розпочато курс онлайн лекцій по “Міжнародному маркетингу”  від д-ра наук проф. Олени Горської та д-ра філософії Петера Шеньо Шедика з кафедри маркетингу та торгівлі факультету економіки та менеджменту Словацького сільськогосподарського університету у Нітрі. В перспективі реалізація співпраці з AGRIMBA – International Network for the MBA Agribusiness and Commerce: https://www.ica-agrimba.eu/index.php/our-organisation у форматі академічних обмінів для викладачів та студентів та реалізації проекту “подвійний диплом”.
Стабільне партнерство Білоцерківського національного університету в European Rural Development Network: https://rad.erdn.eu/editorial-board.
Студенти мають змогу пройти стажування на сільськогосподарських підприємствах наступних країн:
1.Німеччина:
-Програма “Erdbeer-Hof Warnsdorf” – рослинництво, період стажування 2 місяці;
-Програма «АПОЛЛО» та «Німецький селянський союз» – рослинництво, тваринництво, період стажування 3 місяці;
-Міжнародний літній університет при Університеті м. Гісен – обмін студентами.
2.Данія;
-Програма «AB-Farms» – тваринництво і рослинництво, термін стажування 12-18 місяців;
-Програма «DUC» – тваринництво,  термін стажування 12-18 місяців.
3.США:
Програма «Work and Travel» – сфера послуг, термін стажування 3 місяці;
Програми «MAST», «САЕР», «Еxperience Іnternational», «ІІ», «WISE» – рослинництво, тваринництво, термін стажування 8-12 місяців;
Програми «Precision Agriculture», «Pioneer Seeds» – рослинництво, елеватори, термін стажування 8-12 місяців.
4.Голландія:
Програма «Stichting Uitwisseling» – рослинництво і тваринництво, термін стажування 1-12 місяців;
5.Австрія – тваринництво, термін стажування 3-6 місяців;
6.Швейцарія – тваринництво і рослинництво, термін стажування 3- 4 місяці.
7.Франція:
-Програма « FEFU» - рослинництво, тваринництво, термін стажування 3-6 місяців;
-Програма «ISFRADA» - рослинництво, тваринництво, термін стажування 3-6 місяців;
8.Фінляндія – рослинництво,  термін стажування 2-3 місяці.
Великобританія – тваринництво і рослинництво,  термін стажування 4-12 місяців.
9.Австралія – тваринництво, термін стажування 12-18 місяців.
10.Канада – тваринництво,  термін стажування 12-18 місяців.
11.Польща – рослинництво, термін стажування 2-3 місяців.
 
 

Детальна інформація: http://www.btsau.net.ua/uk/content/informaciya-dlya-studentiv)

Програми та конкурси для студентів: (http://www.btsau.net.ua/uk/content/dlya-studentiv)