Вчена рада

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВЧЕНУ РАДУ


НАКАЗИ ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ СКЛАДУ ВЧЕНОЇ РАДИ


ЗАСІДАННЯ  ВЧЕНОЇ РАДИ

19 березня 2019 року відбулось святкове засідання вченої ради університету на якому була присутня делегація зі Словацького сільськогосподарського університету (м. Нітра). Давня плідна співпраця між нашим університетами переросла у досить теплі дружні стосунки. Делегацію очолила декан факультету економіки та менеджменту Елена Горська, разом з нею наш університет відвідали її заступники – Зузана Капсдорфєрова – заступник декана з наукової діяльності та роботи з PhD, Патрік Ровни – заступник декана з технічного розвитку, Наталія Турчекова – заступник декана з міжнародних відносин та громадських зв’язків. Також у складі делегації чоловік та син пані Елени. Цього ж дня за участі наших гостей відбулося засідання Вченої ради університету, на якому ректор університету урочисто вручив пані Елені Горській диплом Почесного доктора наук.

    


23 січня 2019 року з робочим візитом щодо проведення міжнародної акредитації економічного факультету до Білоцерківського НАУ завітали представники Вишеградської асоціації: Президент Вишеградської асоціації університетів професор Петер Бєлік, Генеральний секретар, професор Владіслав Волох та професор регіональної економіки університету Вагенінген Вім Хейман.

З нагоди візиту делегації у конференц-залі відбулося засідання вченої ради, де були присутні її члени, керівники структурних підрозділів та завідувачі кафедрами і ректор університету урочисто вручив Президенту Вишеградської асоціації університетів, професору Петеру Бєліку диплом Почесного доктора наук.

Іноземні колеги також висловили подяку за гостинність та окреслили найближчі плани та преспективи у майбутній співпраці.

  


30 листопада 2018 року відбулося розширене засідання Вченої ради університету на якому розглядалося ряд важливих питань, а саме: було обрано на посади завідувачів кафедрами та на посаду доцента і старшого викладача, присвоєно вчені звання професора та доцента. Розглянуто і затверджено ряд Положень, які стосуються науково-дослідної та наукової лабораторій. Затверджено матеріали акредитаційної справи щодо надання освітніх послуг з підготовки фахівців освітнього рівня «Молодший спеціаліст» за спеціальністю 204 – Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва на базі Золотоніського коледжу ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету. Також затверджено план-графік підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів ветеринарної медицини при Інституті післядипломного навчання керівників і спеціалістів ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету. Рекомендовано навчальну та наукову літературу до видання та збірника наукових праць до друку. 

Прийнято рішення про присвоєння звання «Почесний доктор Білоцерківського національного аграрного університету» Петеру Бєліку, доктору філософії, професору, директору відділу міжнародних зв’язків та навчання іноземних студентів Словацького університету сільського господарства (м. Нітра, Словаччина), Президенту Вишеградської Університетської Асоціації, за особистий вагомий внесок у розвиток аграрної освіти, науки і розбудову міжнародної співпраці у Східній Європі.

  

   


17 вересня 2018 року відбулося розширене засідання Вченої ради університету. Порядок денний засідання Вченої ради був насиченим, розглядався ряд важливих питань, які висвітлювали стан та перспективи розвитку Олександрійського коледжу Білоцерківського НАУ, стан виконання зауважень і завдань даних комісією з оцінювання діяльності науково-педагогічних працівників університету. Розглядалися питання про перейменування та зміну назв кафедр в університеті, про зарахування до докторантури у 2018 році. Активно обговорювалися наукові проекти, що рекомендовані до участі у щорічному Конкурсному відборі проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених Міністерства освіти і науки України. Було розглянуто і затверджено ряд Положень, які стосуються якості освіти та забезпечення освітньої діяльності в Білоцерківському національному аграрному університеті. Рішенням Вченої ради рекомендовано кандидатури студентів на призначення стипендій міського голови м. Біла Церква та подано кандидатури на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених.

    


9 липня 2018 року відбулося засідання Вченої ради, на якому було розглянуто низку важливих питань, зокрема про стан та перспективи наукової та видавничої діяльності в університеті, про підготовку та захист докторських та кандидатських дисертацій в університету та структурних підрозділах (коледжах) університету, проведено аналіз вдповідності НПП університету кадровим вимогам для провадження освітньої діяльності, щодо міжнародної акредитації факультету ветеринарної медицини тощо. Було прийнято ряд важливих рішень, затверджено низку Положень.

Рекомендування кандидатур на призначення академічних стипендій студентам університету на І семестр 2018-2019 навчального року та стипендії Президента України аспірантам університету.  Рекомендовано до видання наукову та навчальну літературу.

Прийнято рішення про нагородження орденом Білоцерківського національного аграрного університету «За мудрість, гідність, самовідданість».

    


18 червня 2018 року відбулося засідання Вченої ради університету на якому розглядалося ряд важливих питань, а саме:

– Розгляд та затвердження змін до «Правил прийому до Білоцерківського національного аграрного університету в 2018 році» та Правил прийому до коледжів, які є структурними підрозділами Білоцерківського національного аграрного університету, в 2018 році

– Розгляд та затвердження розподілу ліцензованого обсягу – на денну та заочну форму навчання в межах спеціальностей, за якими здійснюється прийом на навчання до Білоцерківського НАУ у 2018 році.

– Розгляд та затвердження обсягів відшкодування освітніх послуг за рік навчання за денною та заочною формами у 2018-2019 навчальному році.

– Розгляд та затвердження обсягів відшкодування освітніх послуг за рік навчання в аспірантурі за денною та заочною формами у 2018-2019 навчальному році.

– Розгляд і затвердження наукових проектів, що будуть рекомендовані до участі у щорічному Конкурсному відборі проектів наукових фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок Міністерства освіти і науки України.

    


22 травня 2018 року відбулося розширене засідання Вченої ради університету на якому розглядалося ряд важливих питань, а саме:

– Про виконання критеріїв щодо підтвердження університетом статусу національного (доповідач: проректор з освітньої, виховної та міжнародної діяльності, професор Т.М. Димань).

– Про напрями активізації підготовки докторських та кандидатських дисертацій в університеті (доповідач: проректор з наукової та інноваційної діяльності, професор О.М. Варченко).

– Про проведення профорієнтаційної роботи на факультетах університету (доповідачі: декани факультетів).

 Розгляд і затвердження змісту контракту, що укладається між університетом та науково-педагогічними працівниками (доповідач: перший проректор, професор В.П. Новак).

– Розгляд і затвердження освітніх (професійних, наукових) програм та навчальних планів на 2018-2019 навчальний рік з підготовки здобувачів вищої освіти освітніх рівнів «Бакалавр», «Магістр» і ступеня доктор філософії (доповідач: проректор з освітньої, виховної та міжнародної діяльності, професор Т.М. Димань).

– Розгляд і затвердження Положення «Про етичний комітет у Білоцерківському національному аграрному університеті з питань поводження з тваринами у наукових дослідженнях та освітньому процесі» та Положення «Про поводження з тваринами у наукових дослідженнях та освітньому процесі у Білоцерківському національному аграрному університеті з питань». (доповідач: проректор з наукової та інноваційної діяльності, професор О.М. Варченко).

На засіданні було розглянуто питання обрання науково-педагогічних працівників університету на посади доцентів кафедр та присвоєння вченого звання доцента по кафедрі. Рекомендовано навчальну літературу до видання та збірників наукових праць до друку.

    


4 травня 2018 року Білоцерківський НАУ відвідала делегація Університету ветеринарної медицини і фармацевтики м. Кошице, Словаччина, у складі проф. Яна Мойжішова, ректор університету, др. Людмила Кундрікова, канцлер, проф. Юрай Пістл, проректор з науки і міжнародної співпраці, проф. Оскар Надь, проректор з питань клініки і зв'язків з виробництвом, др. Роберт Шретер, скарбник. Делегацію урочисто вітали студенти та працівники університету. Колеги з Кошице взяли участь у засіданні вченої ради БНАУ. У вступному слові ректор А.С. Даниленко розповів про здобутки колег з Кошице у модернізації навчального процесу та про почесне місце, яке університет посідає, увійшовши до трійки найпередовіших закладів ветеринарної освіти Європи. Ректор А.С. Даниленко високо оцінив особистий вклад ректора Я. Мойжішової у розбудову співпраці двох університетів і оголосив про рішення вченої ради присвоїти проф. Яні Мойжішовій звання почесного доктора БНАУ. Ректор А.С. Даниленко вручив проф. Я. Мойжішовій диплом почесного доктора БНАУ та сердечно привітав її. У своїй промові проф. Я. Мойжішова подякувала за високу відзнаку роботи її особистої та команди університету і поділилася думками з власного досвіду щодо непростого завдання модернізації освіти на факультеті ветеринарної медицини. Ректор Я. Мойжішова запевнила, що співпраця двох університетів буде і надалі розвиватися, особливо у питанні модернізації факультету ветеринарної медицини БНАУ. Ректор Я. Мойжішова особисто та колеги з Кошице надаватимуть консультативну та методичну підтримку у підготовці факультету до міжнародної акредитації.

  


20 квітня 2018 року відбулося засідання Вченої ради університету на якому розглядалися питання – Розгляду і затвердження звіту Білоцерківського національного аграрного університету щодо підтвердження статусу національного.

Звіт представляв перший проректор, професор В.П. Новак. Віталій Петрович відмітив, що правила і особливості подання щорічного звіту, який є частиною моніторингової справи університету, обговорювалися керівниками структурних підрозділів неодноразово. Даний звіт є підсумком роботи усіх структурних підрозділів університету.

Такий річний звіт до Міністерства освіти і науки України подаємо вперше. Уже сьогодні бачимо в яких показниках ми поступаємося, які не виконуємо, а над якими потрібно ще дуже добре працювати, для їх виконання. У 2022 році потрібно буде подавати звіт за 2017-2021 роки ретельно провівши самоаналіз виконання критеріїв підтвердження статусу національного.

В обговорені матеріалів звіту виступили проректор з наукової та інноваційної діяльності, професор О.М. Варченко, проректор з освітньої, виховної та міжнародної діяльності, професор Т.М. Димань, ректор, академік А.С. Даниленко.

    


05 квітня 2018 року відбулося засідання Вченої ради університету на якому розглядалися питання:

– Про нагородження орденом Білоцерківського національного аграрного університету «За мудрість, гідність, самовідданість».

– Про присвоєння звання «Почесний доктор Білоцерківського національного аграрного університету».

– Перезатвердження теми докторської дисертації.

Вперше найвищою відзнакою університету – орденом Білоцерківського національного аграрного університету «За мудрість, гідність, самовідданість» – прийнято рішення нагородити студента.

Ним став студент 1 курсу біолого-технологічного факультету Махаринець Ілля Миколайович, який врятував двох дітей, які тонули. 

Висловлюємо щиру подяку батькам за виховання сина. Пишаємося нашим студентом. Дякуючи таким не байдужим людям, врятовано два життя.

Звання «Почесний доктор Білоцерківського національного аграрного університету» присвоєно Яні Мойжішовій, доктору ветеринарних наук, професору, ректору Університету ветеринарної медицини та фармації (м. Кошице, Словаччина), за вагомий особистий внесок у міжнародну співпрацю університету, співпрацю з Білоцерківським національним аграрним університетом, розвиток міжнародних проектів і освітніх програм, академічні обміни, модернізацію освіти на факультеті ветеринарної медицини.

22 березня 2018 року відбулося розширене засідання Вченої ради університету. Порядок денний засідання Вченої ради був насиченим, розглядалося ряд важливих питань, а саме:

– Аналіз стану виконання зауважень і завдань, даних комісією з оцінювання діяльності науково-педагогічних працівників під час перевірки у грудні 2017 року.

– Аналіз проведення профорієнтаційної роботи науково-педагогічними працівниками університету у соціальних мережах.

– Створення Навчально-науково виробничої міжкафедральної ветеринарної клініки коней, жуйних, свиней, дрібних та екзотичних тварин Білоцерківського національного аграрного університету.

– Розгляд і затвердження Положення «Про Навчально-науково виробничу міжкафедральну ветеринарну клініку коней, жуйних, свиней, дрібних та екзотичних тварин Білоцерківського національного аграрного університету».

– Про реорганізацію структурних підрозділів університету.

 Розгляд і затвердження Положення «Про відділ роботи з іноземними студентами Білоцерківського національного аграрного університету».

– Розгляд і затвердження Положення «Про освітні програми у Білоцерківському національному аграрному університеті».

– Розгляд і затвердження матеріалів акредитаційної справи щодо проведення первинної акредитації освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки здобувачів вищої освіти освітнього рівня «Бакалавр» напряму підготовки 6.080101 – Геодезія, картографія та землеустрій.

– Розгляд і затвердження матеріалів ліцензійної справи щодо провадження освітньої діяльності з підготовки здобувачів вищої освіти освітнього рівня «Магістр» за спеціальністю 193 – Геодезія та землеустрій.

– Розгляд та затвердження пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і розробок науково-педагогічних працівників університету на 2018 рік.

– Розгляд і ухвалення річного фінансового звіту університету за 2017 рік.

– Розгляд і ухвалення фінансового плану (кошторису) університету на 2018 рік.

. Про обрання на посаду професора кафедри.

– Розгляд і затвердження кошторису для фінансування студентського самоврядування університету на 2018 рік

– Затвердження звітів та атестація наукових робіт молодих учених – стипендіатів Кабінету Міністрів України.

– Про участь у заснуванні Агенції регіонального розвитку Київської області.

– Рекомендування наукової та навчальної літератури до видання.

Також було розглянуто питання обрання науково-педагогічних працівників університету на посади професора та доцента кафедри.

  


20 лютого 2018 року відбулося розширене засідання Вченої ради університету, на якому було розглянуто ряд важливих питань, а саме:

– Розгляд і затвердження звіту про наукову та науково-технічну діяльність університету в 2017 році, який подається до Міністерства освіти і науки України.

– Розгляд і затвердження матеріалів акредитаційної справи щодо надання освітніх послуг з підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» за спеціальностями 5.11010101 «Ветеринарна медицина» і 5.05050403 «Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин та установок» на базі Технолого-економічного коледжу Білоцерківського національного аграрного університету.

– Розгляд і затвердження матеріалів ліцензійної справи щодо провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки здобувачів вищої освіти освітнього рівня «Магістр» зі спеціальності 181 «Харчові технології».

– Розгляд і затвердження Положення «Про приймальну комісію Білоцерківського національного аграрного університету».

– Розгляд і затвердження звіту щодо виконання науково-дослідної роботи, яка виконувалась за рахунок коштів державного бюджету у 2017 році, «Розроблення новітніх об’ємно-планувальних і технологічних рішень екобезпечних ферм різних типорозмірів з виробництва молока і яловичини».

– Про обсяг тижневого навантаження на 2018-2019 навчальний рік для здобувачів вищої освіти освітнього рівня «Бакалавр».

– Розгляд і затвердження плану заходів університету щодо усунення порушень вимог законодавства у сферах цивільного захисту техногенної та пожежної безпеки.

– Рекомендування навчальної та наукової літератури до видання.