ENG | УКР |

Наші партнери

 

Освітньо-професійна програма «Водні біоресурси та аквакультура» враховує вимоги Закону України «Про вищу освіту», Національної рамки кваліфікацій та Стандарту вищої освіти за спеціальністю 207 «Водні біоресурси та аквакультура» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних до розв’язання складних спеціалізованих задач та практичних проблем в  галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури з використанням теорій і методів біології та прикладних наук.

Пріоритетом даної освітньої програми є вивчення основних принципів раціонального використання водних живих ресурсів континентальних водойм, збалансованого ведення господарської діяльності в галузі аквакультури і водних біоресурсів з урахуванням екологічної безпеки та ресурсоощадних технологій. Значна кількість освітніх компонентів та розділів програми спрямовані на формування екологічного мислення, свідомості, особистої відповідальності за стан довкілля.  Цьому сприяють напрями наукової роботи на екологічному факультеті, які пов’язані з розробленням та вдосконаленням технологій у прісноводному рибництві. Тісна співпраця з державними органами рибоохорони і виробничими підприємствами сприяє технологічному розвитку у сфері аквакультури, систематичному екологічному моніторингу реальних питань, досліджень та розроблень, зокрема шляхом проходження виробничих практик.

 

Найбільш активно розвиваються партнерські відносини із наступними університетами:

Поморська академія (м. Слупськ, Польша) – щодо комплексності, для можливості майбутнім фахівцям працювати у кількох професійних напрямах;

Для академічних обмінів і наукової співпраці, БНАУ підписано угоди зі Словацьким університетом сільського господарства (м. Нітра), Поморською академією (м. Слупськ, Польща), Чеським університетом природничих наук (м. Прага), Technische University Dresden (Німеччина), Угорським національним університетом (м. Дебрецен), Полоцький державний університет (м. Полоцьк), Західнопоморським технологічним університетом (м.Щецин, Польща), Університет сільського господарства в Кракові, Польща. West Pomeranian University of Technology 

https://btsau.edu.ua

У рамках міжнародної співпраці факультет та кафедра тісно співпрацюють із провідними зарубіжними університетами: спільні науково-практичні конференції https://m.facebook.com/groups/1035728363259318/permalink/1298012497030902/ та заходи, які входять до консорціуму реалізації проекту за програмою Еразмуз+ та Project “Enhancing capacity of universities to initiate and to participate in clusters development on innovation and sustainability principles” (UniClaD) https://btsau.edu.ua/uk/content/proekt-uniclud, були базовими у проходженні тривалих міжнародних стажувань викладачів кафедри (West Pomeranian University of Technology) та міжнародній кредитній мобільності за програмою Erazmus + на викладання University of Agriculture in Krakow (Poland) https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0sdTFidxXqgiN6GjLGaeSwBuGJpSo1QjNXR88o7VtdtfkNXXTqeQEM75p7PGw1wxil&id=110880657001123

Виробничі підприємства рибогосподарської галузі: ПрАТ «БІЛЬШІВЦІ-РИБА»; Ізмаїльське управління водного господарства, Управління державного рибного господарства у Черкаській області, науково-виробничий центр «Форель», ТОВ «Рибачок», ДУ Новокаховський рибоводний завод частикових риб ПрАТ «Чернігіврибгосп»; ТОВ «АКВА СИСТЕМ ОРГАНІК».

Організація взаємовідносин між навчальними закладами та міжкафедральне співробітництво: Національний університет біоресурсів і природокористування України; Західнопоморський Технологічний Університет в Щецині (Польща); Дніпровський державний аграрно-економічний університет; кафедра водних біоресурсів та аквакультури Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького; кафедра біоресурсів, аквакультури та природничих наук Поліського національного університету; кафедра прикладної біології, водних біоресурсів та мисливського господарства ім. професора О.С. Тертишного Харківської державної зооветеринарної академії. 

Державні органи влади та управління: Робота у складі Науково-промислової ради Державного агентства меліорації та рибного господарства України (наказ від 27.05.22 № 156), Бюджетна Установа «Методично-технологічний центр з аквакультури» (договір від 20. 04. 2017 року). 

Наукові та виробничі підрозділи БНАУ: навчально-науковий акваріально-басейновий комплекс та лабораторія комплексних іхтіопатологічних досліджень у складі кафедри іхтіології та зоології; навчально-наукова лабораторія якості продукції гідробіонтів у складі кафедри гігієни тварин та основ санітарії, лабораторія кафедри хімії, лабораторія кафедри екології та біотехнолології та каскаду рибогосподарських ставів навчально-дослідного центру БНАУ.