ENG | УКР |

Науково-дослідна тематика

ПІДГОТОВКА КАДРІВ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ

Трегуб М.І. У 2018 році захистив дисертацію на тему «Науково-технічні основи безтрансмісійних вітроелектричних комплексів» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.09.03 – «Електротехнічні комплекси та системи». Білоцерківський національний аграрний університет.


ДІЮЧА ГОСПДОГОВІРНА НАУКОВО-ДОСЛІДНА ТЕМАТИКА

Договір з ТОВ «Агрореммаш-БЦ». Тема «Розробка вузлів і систем для переобладнання тракторів марок Т-25А і Т-16 в електротрактори». Вартість 15000 грн. Виконавці: Трегуб М.І., Демещук В.А., Войтовський В.В.


ТЕМАТИКА ФУНДАМЕНТАЛЬНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

У 2022 році НПП кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Білоцерківського НАУ на чалі із доктором технічних наук, доцентом Трегубом М. І. подали на конкурс МОН проект фундаментального дослідження на тему «Полівидова система відновлюваних джерел децентралізованого енергозабезпечення та без карбонового виробництва гідрогену».Термін виконання 2022-23 р.р. Передбачена сума фінансування 1500 тис. грн. Виконавці:Трегуб М.І., Чуба В.В.,

Використання енергії вітру, сонця і рослинної маси для децентралізованого генерування електроенергії та «зеленої» і «блакитної» технологій гідрогену в комплексній системі є доцільним в умовах сільськогосподарських підприємств України різних форм власності. Реалізація проєкту дозволить поєднати в одній системі раціональні потужності різних типів вітроустановок, фотоелектричних станцій і газогенераторних комплексів з двигунами внутрішнього згоряння та електрогенераторами,фільтрами-уловлювачами карбону і електролізерами для отримання гідрогену та оксисену в когенераційному циклі. Така система різних типів відновлюваних джерел розосередженого генерування і безкарбонових технологій гідрогену дозволить мати диверсифіковане стале енергозабезпечення та нові високооплачувані робочі місця в селах і селищах, що особливо актуально для сільських громад різних місцевостей України. Розрахунки показують, що за наявності щорічних власних урожаїв енергетичних рослин та рослинних решток сільськогосподарських культур і удосконалення технічних засобів генерування собівартість вироблених електроенергії та гідрогену можна суттєво знизити, а світовий ринок для їх реалізації сьогодні стрімко зростає.

Науково-технічна ідея проекту полягає в теоретичних можливостях підвищення енергоефективності використання наявних декількох різних видів відновлюваних енергоджерел в загальній комбінованій системі децентралізованого енергопостачання з використанням безкарбонових технологій для отримання «зеленого» і «блакитного» гідрогену  в якості найекологічнішого способу акумулювання енергії. Сутність робочої гіпотези в тому, що за наявності достатніх обсягів дешевого рослинного палива власного вирощування та місцевих заготівель теоретично доцільним є застосування когенераційної системи для отримання одночасно електричної енергії і супутнього тепла, яке використовуватиметься для теплопостачання та інтенсифікації процесу електролізного виробництва гідрогену. Гіпотетично  можна прогнозувати значні резерви підвищення енергоефективності процесів газифікації рослинних палив та електролізного розчеплення води за рахунок електромагнітних технологій, що дозволить суттєво знизити собівартість виробництва електричної та теплової енергії і гідрогену та супутнього оксигену з відновлюваних джерел. В такому разі проєкт має бути прибутковим, оскільки вже сьогодні є готові інфраструктури для реалізації електричної та теплової енергії і гідрогену та оксигену, вироблених з місцевих відновлюваних енергоджерел. Так, наприклад, вироблена електроенергія може бути реалізована шляхом передачі в електромережу, або децентралізованим живленням автономних електроспоживачів, а тепло використовуватиметься для гарячого водопостачання і технологічних та комунальних потреб. Реалізація виробленого гідрогену доцільна шляхом безперервної передачі його в газотранспортну систему, а також наповненням ємностей для його зберігання і транспортування. Особливо велику перспективу мають новітні технології зберігання гідрогену  в ємностях з пористим наповненням гідридом металу, який зв’язує його молекулярно і є безпечним і надійним засобом зберігання з практично необмеженим терміном.


ТЕМАТИКА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ

Трегуб М.І., Голодний І.М. «Полівидова система відновлюваних джерел децентралізованого енергозабезпечення та без карбонового виробництва гідрогену»

Чуба В.В. «Зменшення антропогенного впливу на навколишнє середовище, за рахунок використання альтернативних джерел енергії, зелених технологій та оптимізації використання робочих машин».

Кепко О.І. «Теплофізичні дослідження продуктів і матеріалів АПК»

Червінський Л.С. «Підвищення продуктивності рослинництва і тваринництва шляхом використання екологічного електромагнітного випромінювання різного спектру»

Сенчук М.М. «Енергоефективні технологій виробництва та використання органічних добрив».

Безкровний М.Ф. «Компенсація реактивної потужності електричної мережі», «Розвиток дорадництва в Україні».

Музиченко В.А. «Дослідження впливу зовнішніх фізичних чинників на біологічні об’єкти».

Демещук В.А. «Мінімалізація енерговитрат та використання ВДЄ в сільському господарстві».

Снігур Т.М. «Проектування систем електропостачання промислових та сільськогосподарських підприємств»