ENG | УКР |

Науковий гурток "Землероб та агрохімік"

 

На базі кафедри землеробства, агрохімії та грунтознавства функціонує студентський гурток «Землероб та агрохімік».

Керівник гуртка: канд. с.-г. наук, асистент Р. М. Кулик.

 

19 вересня 2024 року відбулося планове засідання гуртка «Землероб та агрохімік» на якому завідувачка кафедри, професор, Карпук Леся Михайлівна та професор, Примак Іван Дмитрович, який очолював кафедру 31 рік, ознайомили гуртківців з історією кафедри землеробства, агрохімії та ґрунтознавства та планом роботи гуртка на поточний навчальний рік.

      


Зустріч членів гуртка «Землероб та агрохімік» з керівником ТОВ «МРІЯ» доцентом кафедри землеробства, агрохімії та ґрунтознавства Войтовиком М.В. Прослухали цікаву доповідь на тему: «Сучасні системи землеробства як виклик сьогодення».

   


Участь членів гуртка «Землероб та агрохімік» у науково-практичній конференції, присвяченій організації розвитку науково-дослідницької роботи здобувачів вищої освіти (5 жовтня 2023 р. БНАУ).

5 жовтня 2023 р. на агробіотехнологічному факультеті відбулася І науково-практична конференція наукового товариства ім. М.К. Гродзінського, присвячена організації та розвитку науково-дослідницької роботи студентів на якій було оприлюднено доповіді членів гуртка: Згоранець Софії Миколаївни на тему «Продуктивність польових п’ятипільних сівозмін залежно від системи основного обробітку ґрунту і удобрення у Правобережному Лісостепу України» та Панфілової Анастасії Юріївни - «Стан та перспективи розвитку органічного виробництва в Україні».

      


Дослідження гранулометричного складу ґрунтів різними методами

В НДЛГ БНАУ гуртківці освоїли «мокрий» польовий метод визначення різних за гранулометричним складом ґрунтів. Результати досліджень різних ґрунтів глинисто-піщаних, супіщаних, легкосуглинкових і середньосуглинкових були обговорені і узагальнені.

   


Визначення обмінної кислотності ґрунту

На засіданні гуртка «Землероб та агрохімік» гуртківці, студенти агробіотехнологічного факультету, освоїли методику визначення обмінної кислотності ґрунту (pH сольової витяжки). 
За допомогою приладу EZODO 6011А (pH – метр) було визначено обмінну кислотність ґрунту (pH сольової витяжки).
Результати рН сольової витяжки будуть використані для визначення потреби у вапнуванні і дози вапна.
 
   

Підготовка проб ґрунту до лабораторного аналізу

На цьому засіданні члени гуртка «Землероб та агрохімік» освоїли методику підготовки проб ґрунту до лабораторного аналізу. Підготовлені зразки ґрунтів будуть використані для лабораторних аналізів.

   


Освоєння методики відбирання проб ґрунту для аналітичних досліджень
На засіданні гуртка «Землероб та агрохімік» гуртківці, студенти агробіотехнологічного факультету, освоїли методику відбирання проб ґрунту буром.
Отримані проби ґрунту в подальшому будуть підготовлені для лабораторних аналізів в лабораторії кафедри землеробства, агрохімії та ґрунтознавства.
 
   

 
Ознайомлення гуртківців з портативними агрохімічними лабораторіями
Під час планового засідання гуртка «Землероб та агрохімік» гуртківці, студенти агробіотехнологічного факультету, були ознайомлені з портативними агрохімічними лабораторіями.
1. Листкова лабораторія – Лабораторія функціональної листової діагностики “АГРОВЕКТОР ПФ-014” за короткий проміжок часу дозволяє визначити потребу в 14 макро- та мікроелементах живлення. (N, P, K, S, Ca, Mg, Cu, B, Zn, Mn, Fe, Mo, Co, J). Отримані результати спеціаліст господарства співставляє із факторами впливу на забезпечення рослин елементами живлення (забезпечення ґрунту поживними речовинами та вологою, рН-грунту, синергізм та антагонізм) та встановлює коригуючі дози мінеральних добрив.
2. Ґрунтова лабораторія – Портативна ґрунтова лабораторія “АГРОВЕКТОР V 1.0”, для експрес визначення вмісту основних макро елементів (N,P,K,S) в ґрунті та кислотності (pH) згідно стандартів. Відомості про вміст поживних елементів у ґрунті дозволяють оперативно визначити оптимальні види, форми і дози добрив.