ENG | УКР |

21 березня – Міжнародний день лісу

 
Сьогодні в усьому світі відзначається Міжнародний день лісу, який був заснований в 1971 році всесвітньою Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН (ФАО), як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів. Сьогодні проблема збереження лісу та його багатств є важливим екологічнии завданням для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов'язані з обезлесенням Землі, викликають тривогу і в екологів, й у всього міжнародного співтовариства.
Значущість лісів є неоціненною для людства й планети, вони мають екологічне, соціальне та економічне значення: беруть участь у формуванні клімату планети, забезпечують киснем, переробляють шкідливі викиди, зберігають водні ресурси, є середовищем існування безлічі рослин і тварин, забезпечують їжу і здорове середовище для людей, допомагають зберегти родючість грунтів і ландшафти.
Незважаючи на це, щорічно площа світових лісів неухильно скорочується, кожну секунду Земля втрачає більше 1,5 гектарів незайманого лісу під впливом зростання чисельності населення і перетворенням лісових територій для різних людських потреб. Також ліси гинуть від пожеж, незаконної вирубки, природних катастроф, впливу шкідників лісу тощо. Це призврдить до скорочення площі лісових масивів та непоправних негативних процесів глобального значення для природи і людства.
Тому, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимості лісових екосистем, їх дійсному стані, основні заходи їх захисту та відновлення.
Напередодні Міжнародного дня лісів, 20 березня 2023 р., для здобувачів вищої освіти 1-4 курсів спеціальності 205-лісове господарство агробіотехнологічного факультету Білоцерківського НАУ проведено зустріч з началиником відділу діагностики ДСЛП «КИЇВЛІСОЗАХИСТ» Чавченко Валерієм Павловичем, який розповів про важливість збереження лісових масивів, проблеми лісового господарства України та шляхи їх вирішення, реорганізацію лісової галузі, яка покликана для удосконалення галузі і збереження та примноження лісів нашої держави.
З привітальними словами висловилися декан агробіотехнологічного факультету доцент В.С. Хахула, завідувач кафедрою лісового господарства доцент В.М. Хрик, професор Л.П. Іщук, куратори груп Т.П. Лозінська, С.М. Левандовська, І.В. Кімейчук та здобувачі освіти.
Підсумком спілкування виробничників, науковців та здобувачів освіти стало висаджування дерева. На території університету висаджено тендітну й декоративну березу повислу форми «плакуча», яка має довгі пагони, виглядає красиво і граціозно. Дерево відрізняється витривалістю, не вимагає особливого грунту і досить морозостійке. Цей вид є одним з кращих паркових рослин. Він надає пейзажу витонченості та світла.
Зустріч організована для того, щоб привернути увагу до питань бережливого ставлення до природного середовища, збереження та примноження природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти природу. Завдяки проведеному заходу ми ще раз усвідомили важливість розвитку і збереження лісового господарства нашої держави, а також зрозуміли і замислились над тим, наскільки ми залежні від Природи. Сподіваємося, що зерна наших добрих справ дадуть плоди для майбутніх поколінь.
 
Доцент кафедри лісового господарства Лозінська Т.П.