«Робота бібліотекарів в умовах
сучасних наукових викликів – це як
танець крапель по хиткій поверхні.
У кожного свій, чи то плавний
вальс, чи то емоційне танго»
Тетяна Колесникова.
Трохи романтики в суворому буденні.

29-30 березня на базі Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбулася 5-а Міжнародна науково-практична конференція «Наукова комунікація в цифрову епоху» на якій було висвітлено низку актуальних питань:
Цифрова підтримка наукових досліджень;
Відкрита наука: практики, успішні кейси, роль бібліотек;
Аналіз впливу використання вченими наукометричних баз даних на науковий розвиток на прикладі України;
Танець крапель на воді або роздуми про розвиток сервісів “Library Publishing” в Україні;
Наукометричні інструменти оцінювання потенціалу інноваційних пріоритетів;
Нові підходи до видання науково-рецензованих журналів;
De Gruyter ­– справді глобальний видавець;
Комплексне рішення від EBSCO для бібліотек в цифрову епоху;
ASAP ­– наукові рішення для архівування документів;
Система наукового декларування;
Оцінка науково-дослідницької діяльності вузів України та Білорусі;
Управління даними досліджень в науковій бібліотеці: погляд з Університету Штату Флорида, США;
Про підходи до реалізації методики відбору зарубіжних журналів для представлення їхніх публікацій користувачам наукової бібліотеки;
Відкритий Доступ у Литві: кейс-стаді університету Миколаса Ромеріса;
Бібліометричний аналіз публікацій відкритого доступу Вільнюського дослідницького центру у Web of Science;
Sci-Hub. Аналіз бібліотекаря;
Тенденції соціально-комунікаційних досліджень у світі ( на матеріалах індексованих наукометричними базами даних виданнях);
Діяльність бібліотеки для підтримки науковців університету;
Стаття очима автора і видавця. Як написати так, щоб тебе надрукували;
Англомовний «Вісник зоології». Перші підсумки;
Історія з періодикою;
Реєстрація DOI для журналів університету: досвід наукової бібліотеки;
Консорціум e-VERUM та проект ТОРНАДО;
Про створення Національного репозитарію академічних текстів в Україні;
“Translatio Humanitarica”: національний реєстр академічних перекладів;
Вікіджерела – вільна бібліотека, яку можуть наповнювати всі охочі;
Взаємодія бібліотеки з користувачами через соціальні мережі: досвід наукової бібліотеки НаУКМА;
Соціальні мережі як інструментарій популяризації сучасного вченого.

Доповіді Конференції #SCDA17 доступні за посиланням на колекцію.
Провідні світові постачальники інформаційних продуктів та послуг, які взяли участь Міжнародній науково-практичній конференції:

Opens external link in new windowDeGreuter – видавничий дім, що сьогодні публікує пона 1300 наукових монографій щороку в галузі гуманітарних, соціальних, природничих і юридичних наук, понад 700 назв рецензованих журналів, та багато інших цифрових продуктів.

Opens external link in new windowEBSCO Information Services – компанія, що пропонує електронні ресурси, бази даних, електронних книг, системи електронного менеджменту та пошукових інтерфейсів для академічних, освітніх, медичних, урядових і публічних установ. Заснована у 1944 р. в Іпсвічі (Масачусестс, США). Серед продуктів компанії відомі в Україні EBSCOhost, EBSCO Discovery Service, EBSCO databaces та ін.

Opens external link in new windowElsevier – провідний світовий постачальник наукових, технічних та медичних інформаційних продуктів і послуг. Як один із найбільших комерційних видавців наукової інформації щороку публікує понад 2500 журналів та більше 33000 книг. Сьогодні Elsevier, маючи багатий досвід видання наукових журналів, книг, реферативних та інших баз даних, постійно веде розробки актуальних інноваційних рішень для підтримки всіх аспектів науково-технічних і медичних досліджень. До таких онлайн-рішень, що дозволяють підвищити продуктивність діяльності фахівців у сфері науки, освіти та різних галузях промисловості, належать відомі продукти компанії Opens external link in new windowScienceDirect, Opens external link in new windowScopus, Opens external link in new windowEvolve, Opens external link in new windowKnovel, Opens external link in new windowReaxys, Opens external link in new windowClinicalKey та ін.

Plagiat.pl Ltd – лідер польського ринку програмного забезпечення для захисту від порушень авторського права та несанкціонованого використання інтелектуальної власності. Компанія надає Internet Antiplagiarism System та інші необхідні інструменти для захисту інтелектуальної власності академічних установ, університетів, видавництв та власників веб-сайтів. Plagiat.pl Ltd допомагає викладачам та студентам запобігати плагіату з 2002 року. Лише в Польщі Plagiat.pl Ltd співпрацює на даний момент більш ніж з 200 університетами. Протягом останніх кількох років під власним міжнародним брендом StrikePlagiarism.com компанія активно діє за кордоном, зокрема в Румунії, Казахстані, Азербайджані, Колумбії, Німеччині та Молдові.

Opens external link in new windowClarivate Analytics – компанія, що пропонує аналітичні та наукометричні інструменти для підтримки наукової діяльності. До 2016 року компанія була підрозілом Thomson Reuters (Intellectual Property and Science business). Серед продуктів компанії - найстаріша наукометрична база даних Web of Science, Cortellis, Thomson Innovation, Derwent World Patents Index, а також інструменти ResearcherID, EndNote, InSights.

Добровольська Тетяна, зав. відділом