«Аграрна енергетика в ХХІ сторіччі: досягнення і перспективи розвитку»

14 грудня на кафедрі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Агробіотехнологічного факультету Білоцерківського національного аграрного університету відбулася Міжнародна науково-практична онлайн конференція «Аграрна енергетика в ХХІ сторіччі: досягнення і перспективи розвитку», яка зібрала науковців Латвії, Естонії, Польщі та України.

Незважаючи на складний час, у роботі конференції взяли активну участь представники 7 університетів та 4 науково-дослідних інститутів : академік НААН України, доктори та кандидати наук, професори і доценти, наукові співробітники, а також молоді науковці, аспіранти та здобувачі вищої освіти.

Своєю новизною вразили наукові доповіді:

- Кравчука В.І., д.т.н., професора, академіка НААН України (Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків) – «Біоенергетика: сучасність і прогноз техніко-технологічних інновацій», де було визначено сучасний стан, окреслено шляхи розвитку біоенергетики в нашій країні;

- Голуба Г.А., д.т.н., професора (Національний університет біоресурсів і природокористування України) – «Забезпечення енергетичної автономності агроекосистем при використанні відновлюваних джерел енергії», де було показано можливість енергоавтономного функціонування сучасного аграрного виробництва із збереженням родючості грунту.

- Reinholds Zviedris, доктора комп’ютерних наук (Виконавчий директор ООО “19 points”, Латвія) – «Monitoring environment with low power embedded IoT devices and LoRaWAN», в якій було висвітлено можливості та особливість застосування LoRaWAN (далекобійного бездротового зв'язку) сучасними IoT девайсами і сенсорами для моніторингу стану навколишнього середовища, енергомереж.

- Трегуба Миколи Іларіоновича, д.т.н., професора (Білоцерківський національний аграрний університет) – «Стратегія стійкового енергозабезпечення в системі сталого розвитку на основі децентралізованого генерування з різних видів відновлюваних та безкарбонових електротехнологій», де було показано можливість вирішення проблем місцевого енергопостачання та зменшення екологічних проблем.

- Брижицького Артема, студента 2 курсу Білоцерківського НАУ спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – «Перспективи та проблеми використання рослинного біодизеля».

Під час виступів та дискусій учасниками конференції висвітлювалися та обговорювалися надзвичайно актуальні питання сьогодення, щодо подолання наслідків воєнних агресії та пошуку подальших шляхів вирішення проблем в енергосистемі нашої країни.

Хочеться подякувати, побажати успіхів, творчої наснаги та скорішого мирного неба над головою учасникам конференції, які у надзвичайно важкі часи знаходять можливості займатися наукою та думати про проблеми нашої держави.

Колектив кафедри також щиро вдячний керівництву університету та факультету за підтримку та сприяння в організації та проведенні конференції.