ENG | УКР |

Алгоритм пошуку джерел наукової інформації для написання курсової роботи

 

Вже другу неділю поспіль на факультеті права та лінгвістики проходить цикл колоквіумів для студентів спеціальності "Філологія", які організовують та проводять декан факультету Валентина Дмитрівна Борщовецька, викладачі факультету та запрошені фахівці.

До одного з них – "Пошук наукової літератури та інформаційних джерел для написання курсової роботи" долучилася завідуюча галузевим відділом наукової бібліотеки Манішевська Т. І.

Тетяна Ігорівна відмітила, що якісний реферат чи курсову роботу характеризує не лише відсоток унікальності – більше 70-ти на сайті перевірки на плагіат, а й список джерел, за якими її було підготовлено. Як правило, під час написання реферату чи курсової роботи студенти обмежуються відвідуванням перших посилань у пошуку, сторінок Вікіпедії та сайтів українських рефератів і курсових на замовлення.

Акцентувавши увагу на значенні і ролі наукової інформації та етапах вивчення наукових джерел, присутнім було запропоновано алгоритм їх пошуку.

Студенти були ознайомлені з електронним каталогом (ЕК) наукової бібліотеки, як сучасною і гнучкою формою електронного пошуку інформації про видання http://ek.btsau.edu.ua/;  інституційним репозитарієм БНАУ, який надає вільний доступ до дисертацій, монографій, наукових видань та праць науковців, навчально-методичних матеріалів, патентів та кваліфікаційних робіт студентів http://rep.btsau.edu.ua/; можливостями пошукової системи Google Scholar; передплаченими повнотекстовими ресурсами компанії Springer Nature.

Презентація до заходу розміщена в репозитарії БНАУ http://rep.btsau.edu.ua/handle/BNAU/4301