ENG | УКР |

Бібліотечний круїз: «Жінка і наука: досягнення чи розчарування»

 

«Жінка і наука: досягнення чи розчарування». Таку назву мав бібліотечний круїз, що проходив на факультеті ветеринарної медицини для студентів 2 і 3 курсів і приурочений Міжнародному дню жінок і дівчат у науці.

Це свято, запроваджене Резолюцією ООН у 2015 році, відзначається 11 лютого. Воно ще молоде, але досить важливе, адже сприяє більш широкому залученню жінок і дівчат до сфери науки, визнанню їх досягнень і заохочує розвиток жінками наукової кар’єри.

А от, що приносить наукова діяльність жінці – досягнення чи розчарування, бібліотечні працівники, що підготували цей захід показали на прикладі дослідниць ветеринарного факультету університету. Декан Сахнюк Володимир Володимирович розповідає, що на факультеті ветеринарної медицини працювали і проводили наукову діяльність багато жінок-викладачок, результатами яких пишається факультет. Але не менш значні досягнення є в представниць прекрасної статі в, які працюють на ньому сьогодні. Про одних з таких він писав на сайті університету, і саме ці жінки-науковці стали гостями зустрічі.

Нещодавно закінчився щорічний конкурс «Краще видання року – 2018», який щорічно проводить Академія наук вищої освіти України. Переможцем в номінації «Підручник» стало видання «Гігієна та експертиза харчових тваринних гідробіонтів та продуктів їх переробки. У двох частинах», авторами якого є науково-педагогічні працівники факультету ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ, доценти Богатко Надія Михайлівна та Букалова Наталія Володимирівна. Подібними нагородами вже удостоєно шість їх підручників. Тільки частина науково-навчального доробку був представлений на книжковій виставці, огляд якого зробила завідуюча відділом бібліотеки Анна Олексіївна Бондаренко.

Завідуючий кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського Лясота В.П. розповів студентам про особистості цих чарівних, мудрих представниць прекрасної статі, які багато років досліджують і популяризують ветеринарну науку, пишуть книги, статті, коментують резонансні події у цій науковій сфері і, звісно, – захоплено та душевно навчають студентів, передаючи їм естафету наукової діяльності. І, звичайно ж, подарував авторкам-лауреатам премії чудовий вірш.

З надзвичайною цікавістю присутні слухали розповідь Богатко Надії Михайлівни про те , як розпочався ії науковий шлях. Вона дуже тепло згадала про свої роки навчання в Білоцерківському сільськогосподарському інституті, який закінчила в 1986 році, про своїх викладачів з знаними іменами, наставниками, серед яких були жінки-науковці і про перші кроки до науки – участь в студентських наукових гуртках. Про складну, але актуальну і потрібну область своїх наукових досліджень – ветеринарно-санітарну експертизу продуктів харчування, в якій вона захистила свою кандидатську роботу і написала немало статей, книг, навчальних посібників, сформувала стандарти, отримала патенти, Надія Михайлівна також розповідає з любов`ю і захватом.

На запитання студентів «Чи важко жінці перебувати в науці, серед представників сильної статі і отримувати досягнення?», Надія Михайлівна відповіла, що так. Але володіючи такими рисами, як цілеспрямованість, наполегливість, любов до праці, терпіння, чесність, самокритичність можна досягнути немалих висот і визнання. І на своєму прикладі показала, що місце в науці і, навіть, в її складних областях, для жінки є, тож запросила дівчат-студенток факультету ветеринарної медицини БНАУ долучатися до наукових досліджень, розвиваючи цю нелегку та цікаву сферу людської діяльності.

На завершення студенти і деканат подякували гостям і організаторам за цікаву зустріч квітами та чудовими піснями, у виконанні студентки 3 курсу Муковоз Анастасії.