Чорнобильська трагедія – відлуння минулого
3 жовтня, на факультеті ветеринарної медицини, для студентів 3(СП)б та 4(СП)С курсів доцентом Соловйовою Л.М. була організована і проведена загальна виховна година, присвячена трагедії, що відбулася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції.
На даний захід був запрошений шанований гість і очевидець тих страшних подій, ліквідатор аварії І категорії, поет-бард Медвідь Анатолій Сафронович. На той час він працював водієм І класу АТП у ВАТ «Білоцерківський автобусний парк», тож розповів із власного життя про подробиці жорстокого чорнобильського лиха.
За мужність, проявлену під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, Анатолій Софронович був нагороджений орденами «За героїзм та мужність», «Союз Чорнобиль України», «За мужність», «За гуманність і милосердя»; медаллю «За верность долгу и присяге»; нагрудними знаками «За мужність і милосердя», «Відзнака міського голови».
Творчість поета багатогранна і висвітлена у його збірці віршів «Під чорнобильським крилом», що вийшла у 2018 році. Вони присвячені любові до України, Білої Церкви, батьків і рідного села Малополовецьке. Та найбільше творів – про ту жахливу трагедію, коли була квітуча весна, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства.
Аварія в Чорнобилі – трагедія світового масштабу і не тільки екологічна. Вона показала неспроможність тодішнього уряду захистити свій народ. Безкраї простори колись родючої землі тепер порожні, забруднені, мертві. І найголовніше – людські життя, втрачені в аварії та після неї.
Завдяки таким героям-ліквідаторам, як Анатолій Сафронович, у нас є можливість насолоджуватися цим багатогранним життям і цінувати все те, що маємо, для того, щоб намагатися зробити його кращим, ціннісним, гідним пам’яті загиблих.
Соловйова Л.М., Антіпов А.А., доценти кафедри паразитології та фармакології