ENG | УКР |

День науки в Білоцерківському НАУ

 

18 травня напередодні професійного свята вчених і наукових співробітників України у Білоцерківському НАУ відбувся захід для освітян, науковців і студентства – "День науки".

Мета заходу – популяризація наукових здобутків вчених України та підтримка іміджу дослідників, у програмі було передбачено роботу п’яти панелей для різних груп науковців – науково-педагогічних працівників, молодих науковців, членів Студентського наукового товариства, учнів-членів Малої академії наук.

Впродовж «Дня науки» у науковій бібліотеці БНАУ працювала виставка-презентація «Інноваційні розробки науковців університету».

Захід об’єднав науковців з різних освітніх закладів, університетів, науково-дослідних установ. «День науки» розпочався із роботи з панелі №1 «Університет 4.0».

На початку з вітальним словом до учасників звернулася ректор О.А. Шуст, відзначивши, що науковці своїми досягненнями, напрацюваннями, відкриттями утримують  авторитет нашого університету серед  інших вишів. 

Серед присутніх гостей С.А. Минзар, директор КЗ КОР “Мала академія наук учнівської молоді”, висловила слова вдячності колективу Білоцерківського НАУ за постійну плідну співпрацю з організації науково-дослідницької діяльності учнів, сприяння нарощуванню потенціалу юних науковців.

До привітань приєдналася й проректор з наукової та інноваційної діяльності О.М. Варченко. У своєму виступі проректор зазначила, що «День науки»  поєднався з особливим святом – Днем вишиванки, й колектив університету разом із студентською спільнотою долучилися до флешмобу, виразивши свою національну та громадянську позицію. Також Ольга Миронівна підкреслила, що наука в університетах нерозривно пов’язана з освітнім процесом, і виразила переконання, що після Перемоги для української науки відкриються нові, більш широкі можливості, насамперед, у напрями спільної реалізації міжнародних наукових проєктів щодо повоєнного відновлення України.

Голова Ради молодих вчених БНАУ Наталія Роль представила учасникам результати проєкту «Наукою вишиваємо Україну». Мета проєкту - об’єднати науковців у спільних прагненнях відродження та зміцнення України. Також це символічне нагадування представникам влади про відкритість вітчизняних науковців до співпраці і велике бажання змінити наше сьогодення на краще. Вишита карта нашої країни є символом, оберегом для держави і тих, хто боронить її майбутнє. 

Спікером Анною Гакман, координатором, було презентовано Офіс підтримки вченого і програму ЄС «Цифрова Європа». З можливостями  цифрових технологій та соціальних мереж для популяризації наукових здобутків ознайомила учасників Олена Третяк, начальник відділу іміджу та промоції Луцького національного технічного університету. Про складові успішної підготовки наукових проєктів розповів Андрій Хорольський, завідувач лабораторії Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України

В рамках роботи панелі №2 «Молоді наукові таланти» було проведено пізнавальну екскурсію науковими лабораторіями університету для учнів-членів Малої академії наук Київської області.

На панелі №3 «Шлях до науки» молоді вчені агробіотехнологічного факультету представили свої наукові дослідження, що проводяться  на Навчально-виробничому центрі БНАУ, де створено умови для здійснення наукових досліджень на основі інноваційних та наукоємних технологій.

Під час проведення підсумкової конференції І туру Всеукраїнського та Міжнародного конкурсів студентських наукових робіт (панель №4) студенти-члени Студентського наукового товариства БНАУ презентували результати наукових досліджень за тематиками конкурсних наукових робіт. Подяками нагородили найталановитіших студентів, що займаються науковими пошуками.

Панель №5 «Школа молодого вченого» дозволила розкрити перед учасниками важливі питання, які постають перед молодим науковцем на початку науково-дослідницької  діяльності: проблеми протидії «хижацьким» конференціям в Україні; можливості від користування системою Open Ukrainian Citation Index (OUCI), науковими ресурсами відкритого доступу, цифровими інструментами Google; принципи FAIR для дослідницької інформації; кібербезпека.