Другий міжнародний конгрес Органічна Україна 2018
19/03/2018
15-16 березня в м. Одеса пройшов Другий міжнародний конгрес «Органічна Україна 2018», який зібрав активних гравців ринку органічної продукції України, представників усіх рівнів влади, операторів органічного виробництва, науковців, експертів галузі за одним столом.
Головна мета конгресу – розвиток органічного виробництва в Україні, висвітлення проблемних питань органічного виробництва на сучасному етапі, популяризація органічної продукції, її виробників і переробників, підвищення фахового рівня виробників органічної продукції, залучення до цього кола нових фермерів, інформування населення про переваги органічного виробництва.
В ході конгресу фермери одержали найсвіжішу інформацію про ситуацію на органічному ринку, поспілкувалися з фахівцями різних напрямів органічного виробництва – органами державної влади, менеджерами експорту, переробниками, трейдерами та й з однодумцями, обмінялись власним досвідом.
На Конгресі були висвітлені питання, що є важливими для розвитку органічного виробництва України та позиціонування його, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, а саме:
- впровадження органічного виробництва в Україні;
- навчання органічному виробництву: від вузу до державної влади;
- ягідництво та садівництво – реальна перспектива органічного виробництва України;
- органічні зернові та олійні культури як основа експорту;
- органічна соя та бобові;
- готовий органічний харчовий продукт на полиці магазинів внутрішнього та зовнішнього ринків.
Генеральним спонсором заходу був Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.
Учасників заходу привітали менеджер проекту UHBDP Дмитро Ніколаєв, керівник компанії «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук, експерт Офісу підтримки реформ у органічному виробництві та нішевих культурах Мінагрополітики Олена Березовська, віце-президент ГС «Органічна Україна», голова наглядової ради ПрАТ «Етнопродукт» Олег Жуковський.
Менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», FiBL Наталія Прокопчук розповіла про досвід Швейцарії в розвитку органічного виробництва, директор ТОВ «Органік Стандарт» Сергій Галашевський ознайомив присутніх із основними трендами світового органічного ринку, Леонід Козак з питаннями підготовки фахівців з органічного виробництва у вищих навчальних закладах України, керівник органічного фермерського господарства «Благодатна ферма» Сергій Марчук поділився досвідом організації органічного виробництва.
В рамках конгресу проходили тематичні сесії, під час яких учасники обмінювалися знаннями та досвідом, обговорювати численні аспекти діяльності в умовах органічного ринку, створювали маркетингові стратегії.
Від Білоцерківського НАУ представником на Конгресі був доцент каф. технологій у рослинництві та захисту рослин Леонід Козак. Ним була зроблена доповідь на пленарному засіданні "Навчання органічному виробництву: від бізнесу до державної влади. Освіта та органічне виробництво в Україні", де розповів про підготовку фахівців органічного виробництва приватними компаніями та висвітлив особливості підготовки фахівців за спеціальністю 201 "Агрономія" у вищих навчальних закладах за освітніми рівнями молодший спеціаліст, бакалавр та магістр.
Разом із Дмитром Ніколаєвим, менеджером бізнес навчання проекту UHBDP, Юрієм Терновим, директором Сквирської дослідної станції з органічного виробництва був проведений круглий стіл за темою "Навчання органічному виробництву: вузи, органи державної влади, бізнес світа".
Загалом на Конгресі було заслухано 32 доповіді, а взяли участь 230 учасники. Робота Конгресу була дуже насиченою, доповіді – інформативними і цікавими, а тому організаторам конференції і спонсорам велика подяка. Думаю, що це висновок більшості учасників Конгресу.