Екскурсія для викладачів і студентів спеціальності «Садово-паркове господарство» до «Бананової ферми» у с. Рожни Броварського району

6 лютого відбулася цікава екскурсія для викладачів і студентів спеціальності «Садово-паркове господарство» до «Бананової ферми» – оранжереї тропічних рослин у с. Рожни Броварського району.

Власник оранжереї –  селекціонер, інженер-системотехнік та винахідник Анатолій Васильович Патій провів цікаву лекцію-екскурсію про історію вирощування екзотичних фруктів в умовах закритого ґрунту, наочно продемонстрував власний винахід – енергозбережувальну оранжерею, розповів про свій шлях до створення нових сортів цитрусових, бананів, придатних для вирощування в кліматичних умовах України.

В оранжереї відвідувачі мали можливість насолодитися субтропічним і тропічним садом, де  ростуть екзотичні для України культури: мандарин, апельсин, лимон, лайм, інжир, ананас, папайя, банан, кава – всього понад 50 сортів екзотів.

Чудова господиня «Бананової ферми» Тетяна Бердник – талановита майстриня пресованої флористики (ошибана) і її активний популяризатор. Для відвідувачів Тетяна відкрила двері своєї майстерні, де поділилась з гостями секретами збору та сушіння рослин, підбору матеріалу для створення  чудових картин. Тетяна працює в техніці флористичного живопису (пейзаж, квіткова композиція, букет), флорографіки, флоража, романтичної флористики. У своїх роботах використовує понад 1000 рослин української флори. У приватній колекції художниці багато власних картин різних жанрів, створених у техніці ошибана. Її талант і захоплення улюбленою справою відразу передається гостям, для яких проводяться майстер-класи з опанування основ флористичного мистецтва.

Колектив кафедри садово-паркового господарства і студентство дуже вдячні господарям «Бананової ферми» за гостинність, нові знання і чудові емоції!