ENG | УКР |

Гуртківці кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського відпрацьовують сучасні методи дослідження кормів

 

19 жовтня, на кафедрі ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського, відбулося засідання студентського наукового гуртка під керівництвом доцента кафедри Тишківської Н.В. на тему: «Особливості застосування ІФА для визначення мікотоксинів у кормах».

Студенти відпрацювали методику визначення дезоксиніваленолу (DON) у зразках кукурудзи. Для проведення випробування студенти готували зразки: подрібнювали та екстрагували. Для дослідження застосували тест набір виробництва Romer Labs.

Досліджувані та стандартні зразки, що містять антитіла до дезоксиніваленолу і препарат, що містить кон’югат DON з ферментом дозували у лунки планшета. Під час інкубуванні молекули дезоксиніваленолу і молекули кон’югату, конкуруючи між собою, зв’язуються із антитілами в об’ємі розчину. У той час, за інкубації відбувається імуносорбція антитіл до обумовленого антигену «антитіла захоплення» на поверхні лунок планшету. Після промивання лунок, додавали субстрат і хромоген, утворюється забарвлений продукт реакції. Внесення стоп-розчину змінює забарвлення на жовтий колір. За результатами дослідження у досліджуваному зразку виявлено 0,21 мг/кг, за норми 1,0 мг/кг.

Студенти-гуртківці залишилися задоволеними тематикою наукового гуртка, як і в цілому його функціонуванням, адже це невід’ємна частина освітнього процесу, найпоширеніша форма поза-аудиторної діяльності, що розвиває та формує знання й практичні навички лабораторної роботи для визначення безпечності та якості харчових продуктів і кормів.

 

Тишківська Н.В., керівник гуртка, доцент кафедри ветсанекспертизи,
гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського