ENG | УКР |

«Історія та культура України»: загальна виховна година на факультеті ветеринарної медицини

 

Вивчення минулого українського народу займає вагоме місце в підготовці молодих спеціалістів у системі національної освіти. Для майбутніх фахівців знання історії та культури України сприяє розвитку їх загальноосвітнього і професійного рівня.

Культура відображає життя народу, його побут, релігію, досягнення, звичаї, традиції та ін. Тому, таку актуальну тему як «Історія та культура України», ми обрали для проведення загальної виховної години на 3М курсі (2 потік) факультету ветеринарної медицини БНАУ. Організатори – куратор Соловйова Л.М. і студенти 6 групи виступили з презентаціями та провели обговорення даної тематики.

Були розглянуті основні концепції історії та культури у ретроспективі, а також сучасні підходи. Спочатку охарактеризували витоки української історії та культури (IV тис. до н.е. – ІХ ст.). Далі – добу Київської Русі та Галицько-Волинської держави, українську культуру Литовсько-Польської доби, українське козацтво та культуру українського бароко, Україну на шляху національного відродження, у політичному просторі тоталітаризму, а також історико-культурні процеси в Україні в умовах незалежності.

У складних історичних умовах слов’яни України створили самобутню культуру – цілісну і самобутню, що стала основою їх консолідації, виникнення держави, збереження та примноження духовних традицій.

Знання найдавніших досягнень національної історії та культури допоможуть формуванню в студентів гуманістичного світогляду та сприятимуть розумінню сучасного демократичного життя, готовності до інтелектуальної праці у незалежній країні.

 

Соловйова Л.М., доцент кафедри паразитології та фармакології

Рубленко С.В., професор, зав. кафедри паразитології та фармакології