ІV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми, шляхи та перспективи розвитку ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства, урбоекології та фітомеліорації»
26 вересня на кафедрі садово-паркового господарства відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми, шляхи та перспективи розвитку ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства, урбоекології та фітомеліорації».
РЕЗОЛЮЦІЯ
Організатори конференції: Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Білоцерківський національний аграрний університет, кафедра садово-паркового господарства БНАУ, Таджикський аграрний університет ім. Шириншо Шохтемур (Республіка Таджикистан), Словацький університет сільського господарства (Словацька Республіка), Компанія The Garden Design Shop (Белфаст, Північна Ірландія), Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАНУ, ГО «Гільдія ландшафтних архітекторів України».
У роботі конференції прийняли участь понад 60 учасників із України, зокрема: Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна КНУ ім. Тараса Шевченка, Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України, м. Біла Церква, Україна, Державний біотехнологічний університет, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, ДУ «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України» Інститут захисту рослин НААН, Київський національний університет будівництва і архітектури, Краснотростянецьке відділення УкрНДІЛГА, Малинський фаховий коледж, Міжрегіональна Академія управління персоналом, Навчально-науковий інститут «Придніпровська академія будівництва та архітектури», Національний університет біоресурсів і природокористування, Національний лісотехнічний університет України, Український державний університет науки і технологій, Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака, Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України, ННІБХБ Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, ПП «Центр екологічного управління», Сумський національний аграрний університет, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, Хортицька національна академія.
Учасниками конференції також стали науковці з Молдови (Moldova State University, National Botanical Garden (Institute) “Al. Ciubotaru”), Таджикистану (Таджикський аграрний університет ім. Шириншо Шохтемур), Північної Ірландії (Michael O’Reilly, The Garden Design Shop) .
Основна мета міжнародної науково-практичної конференції – пошук та вирішення нагальних проблем ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства, урбоекології, фітомеліорації, впровадження інноваційних рішень в практику міського ландшафтно-архітектурного будівництва, садово-паркового та лісового господарства, охорони навколишнього середовища в контексті погодно-кліматичних змін та сучасних викликів.
За результатами представлених доповідей та загальної дискусії учасники конференції пропонують:
1. Відзначити, що тематика зроблених науково-практичних доповідей, представницький склад учасників конференції свідчать про надзвичайну актуальність та практичну цінність питань розвитку та інновацій в ландшафтній архітектурі, вирішенні теоретико-практичних проблем садово-паркового господарства, розвитку та впровадження комплексних меліоративних підходів, екологічної безпеки в урбанізованому середовищі з урахуванням погодно-кліматичних змін, перспективи відновлення та рекультивацій територій які суттєво постраждали від вторгнення країни-агресора, забезпечення в подальшому їх сталого розвитку, а окреслене коло питань є в подальшому джерелом фундаментальних наукових пошуків та практичних інновацій науковців з різних регіонів як України, так і країн ЄС.
2. Схвалити і високо оцінити основні положення наукових доповідей учасників конференції, відзначити їх актуальність, ґрунтовність, наукове та практичне значення. Констатувати вагому частку молодих науковців серед учасників конференції, а також в подальшому акцентувати увагу на залучення до науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт прогресивну молоду наукову спільноту з числа студентських наукових товариств.
3. Систематично розвивати та підтримувати спільну науково-практичну та освітню діяльність між профільними науковими установами та організаціями, закладами вищої, фахової перед вищої освіти як України, так і країн ЄС. Сприяти розвитку спільних наукових досліджень для вирішення комплексних цільових завдань галузі.
4. Проблеми, які розглядаються науковою спільнотою, є вагомим підгрунттям для вдосконалення і розширення освтньо-професійних програм, набуття освітніх компетенцій з підготовки фахівців садово-паркового господарства, а також при формуванні навчальних та робочих навчальних програм з відповідних освітніх компонент. Врахувати пропозиції стейкхолдерів (науковців і практиків) щодо покращення робочих програм, а також введення нових дисциплін.
5. Систематично інтегрувати результати наукових досліджень в освітній процес, активно залучати студентів до вирішення актуальних наукових проблем під час освітнього процесу, ознайомлювати з інноваціями в садово-парковому господарстві, шляхами впровадження екологічно-безпечних та економічно-ефективних технологій. Скеровувати дослідницьку діяльність молодих науковців у напрямі реалізації актуальних завдань галузей.
6. Постійно здійснювати обмін передовим досвідом із забезпеченням можливості ведення науково-практичних дискусій із актуальних проблем садово-паркового, лісового господарства, містобудування, екології між вченими України та країн ЄС через проведення спільних наукових досліджень, стажувань та міжнародної грантової політики.
7. Звернутись до Міндовкілля з пропозицією щодо розроблення «Програми інвентаризації та підтримки парків-пам’яток садово-паркового господарства», як найбільш вразливих територій та об’єктів Природно-заповідного фонду України, значна кількість яких деградує та поступово втрачає свою наукову та інші цінності.
8. Опублікувати доповіді учасників ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми, шляхи та перспективи розвитку ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства, урбоекології та фітомеліорації» у Збірнику матеріалів конференції і розмістити його на сайті БНАУ.