ENG | УКР |

Конференція «Завдання ветеринарної освіти в Україні: активна співпраця Франції та України в рамках програми співробітництва Міжнародного епізоотичного бюро»

 

11 лютого 2016 року у рамках заходів міжнародної виставки «Agro Animal Show» 2016,  Дня Франції, відбулася конференція «Завдання ветеринарної освіти в Україні: активна співпраця Франції та України в рамках програми співробітництва Міжнародного епізоотичного бюро».

В конференції взяли участь представники посольства Франції, французького міністерства сільського господарства, МОН, НМЦ «Агроосвіта», ДВФСС, науковці, викладачі та студенти ВНЗ України. На конференції виступили Ніколя Перрен, радник з питань сільського господарства при Посольстві Франції в Україні, Рудь О.І., Голова Асоціації лікарів ветеринарної медицини України, Представник Державної ветеринарної служби України В.В. Ложкін, які зазначили важливість україно-французської співпраці у галузі ветеринарної освіти.

Ретор БНАУ, академік НААН, професор А.С. Даниленко у своєму виступі описав основні кроки, які були здійснені керівництвом БНАУ та Ліонської ветеринарної школи (VetAgro-Sup) в межах проекту, відзначив прагнення колективу університету до міжнародної співпраці, інтеграції у європейський освітній простір, надзвичайну користь від співпраці із Ліонською ветеринарною школою у підвищенні рівня викладання на ветеринарному факультеті університету. Ректор наголосив на невідворотності процесів інтернаціоналізації та глобалізації в освіті та необхідності гідно відповідати на виклики часу, щиро подякував представникам міністерства освіти і науки, державної фітосанітарної служби України, французьким колегам із посольства та міністерства сільського господарства Франції, висловив впевненість у подальшій плідній співпраці між БНАУ та Ліонською ветеринарною школою, яка базується на спільному розумінні вимог часу та позиції пана Стефана Мартіно, ректора VetAgro-Sup і керівництва Міжнародного епізоотичного Бюро.

У своєму виступі Аньєс Леблон, викладач Ліонської ветеринарної школи, координатор програми співробітництва МЕБ описала стан європейської ветеринарної освіти, тенденції її розвитку та перспективи спільного проекту.

Марк Артуа, викладач Ліонської ветеринарної школи, уповноважений з питань співпраці з МЕБ у своєму виступі наголосив на вимогах МЕБ до підготовки лікаря ветеринарної медицини та сучасні загрози для людства які мають попереджати ветеринарні служби країн світу, у тому числі і України. Координатор проекту зі сторони БНАУ, академік НААН, професор Рубленко М.В. розповів про історію співпраці між БНАУ та Ліонською ветеринарною школою, завдання які стоять перед колективом БНАУ і шляхи покращення навчання студентів ветеринарного факультету, наближення його до стандартів МЕБ.

Виступи викликали зацікавленість аудиторії та низку запитань, зокрема від викладачів НУБіП, СНАУ, Уманського національного університету садівництва, Інституту рибного господарства НААНУ, сільськогосподарських виробників. Після завершення конференції учасники конференції дали кілька інтерв’ю представникам преси та відповідати на запитання в особистому спілкуванні.