Літні курси у рамках Твінінг-проекту з VetAgro-Sup
Протягом трьох тижнів, з 12 червня по 2 липня, у Національній школі ветеринарного сервісу (ENSV), що є структурним підрозділом VetAgro-Sup (м. Ліон), проходили англомовні Літні курси для фахівців ветеринарних служб різних країн світу. Навчання на літніх курсах наших викладачів стало можливим завдяки участі університету у Твінінг-проекті з VetAgro-Sup та було оплачене за рахунок проекту.
На літніх курсах навчались 32 учасники з 23 країн: Алжир, Китай, Єгипет, Індонезія, Іран, Італія, Казахстан, Кенія, Косово, Малайзія, Мавританія, Монголія, Перу, Філіппіни, Південна Африка, Іспанія, Тайвань, Таїланд, Туніс, Туреччина, Україна, Гонконг, В'єтнам.
Від України на навчання були направлені співробітниця міжнародного відділу Держспоживслужби Олена Курята та наші викладачі: доцент кафедри епізоотології та інфекційних хвороб Т.М. Царенко та в.о. зав кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського О.А.Хіцька.
Літні курси ENSV 2016 складались з двох програм – «Здоров’я та добробут тварин» та «Безпека харчових продуктів». Метою навчання наших викладачів було підвищення кваліфікації, набуття нових знань та вмінь з найбільш актуальних питань ветеринарної медицини, подальше використання отриманої інформації при модернізації навчальних програм, а також ознайомлення з методами та формами навчання, в тому числі післядипломного навчання і підвищення кваліфікації фахівців ветеринарних служб. Слід відзначити високий фаховий рівень спікерів, практичну спрямованість лекцій та високу вмотивованість.
В ході навчання ми мали можливість під час зустрічей з професорами Марком Артуа та Мішелем Піпеном оцінити результати попередніх етапів спільної роботи по твінінг-проекту, погодити зміни у навчальних програмах БНАУ, обговорити можливості спільної наукової роботи та узгодити підготовку заявок на наступний період проекту.
В результаті навчання ми набули знань з нових, актуальних тем сучасної ветеринарної медицини. Ознайомилися з організацією теоретичних та практичних занять, з методичними підходами до післядипломного навчання фахівців ветеринарних служб, освоїли прийоми роботи з електронною навчальною платформою VetoTice (Moodle), яка використовується у VetAgro-Sup.
На основі отриманих знань на ветеринарному факультеті будуть створені та оновлені теми навчальних дисциплін «Епізоотологія та інфекційні хвороби», «Організація та економіка ветеринарної справи», «Ветеринарно-санітарна експертиза з основами технології та стандартизації продуктів тваринництва».
Складовою Літніх курсів ENSV був тижневий європейський тур, під час якого ми відвідали міжнародні організації: ФАО (Food and Agriculture Organization, FAO), МЕБ (World Organisation for Animal Health, OIE), Європейська комісія, Європейській парламент та Міністерство сільського господарства Франції. Під час навчання у цих установах ми ознайомилися з принципами організації їх роботи та концепціями міжнародної діяльності.
За надану можливість пройти навчання в рамках твінінг-проету хочемо подякувати ректору університету, академіку НААН Анатолію Степановичу Даниленку та керівнику проекту, академіку НААН Михайлу Васильовичу Рубленку, а також всім колегам, причетним до підтримки цього проекту. Твінінг-проект, без сумніву, сприяє фаховому та особистісному розвитку викладачів, відкриває нові горизонти та ставить нові завдання щодо розвитку навчальної та наукової діяльності факультету ветеринарної медицини і університету в цілому.
Т.М. Царенко, О.А. Хіцька, доценти, слухачі літніх курсів