ENG | УКР |

Матеріально-технічна база | Кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур

 
Фонд кафедри генетики, селекції і насінництва с.-г. культур включає:
Одну лекційну аудиторію (А14), розраховану на 100 студентів, яка оснащена меблями, має відео та аудіо забезпечення, інтернет, Wi-Fi) для проведення лекцій, конференцій, семінарів тощо.
Одна аудиторія (А17) для лабораторно-практичних занять селекції і генетики з дисциплін «Генетика», «Селекція та насінництво польових культур», «Первинне насінництво польових культур», яка оснащена сучасними технічними засобами (мультимедійне обладнання, вільний доступ до мережі інтернет та Wi-Fi), науково-методичною літературою, стендами, селекційно-генетичним матеріалом рослин сільськогосподарських культур,  необхідним для проведення занять.
Кабінети викладачів (А18, А20) забезпечені комфортними умовами праці, кожен викладач має доступ до мережі інтернет, Wi-Fi, робочі місця оснащені персональними ПК з можливістю працювати дистанційно, для проведення занять, конференцій тощо.
Міжкафедральна науково-навчальна лабораторія «Біотехнологія рослин» (загальна площа 160 м2)  оснащена приладами, технікою та технічними засобами необхідними для проведення лабораторно-практичних занять з дисциплін «Біотехнологія рослин» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та з дисципліни «Біотехнологія та генетична інженерія» – для здобувачів другого  (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 201- «Агрономія».
В лабораторії також проводяться фундаментальні і прикладні дослідження з одержання через культуру in vitro оздоровленого садивного матеріалу від вірусних інфекцій плодово-ягідних культур. 
За кафедрою закріплено чотирипільну селекційну сівозміну (віко-овес, ячмінь, гірчиця на зерно, пшениця м’яка озима) на дослідному полі НВЦ Білоцерківського НАУ, загальною площею 3 га,  площа кожного поля становить 0,75 га. На полі з пшеницею м’якою озимою висіваються селекційні розсадники: вихідного матеріалу, гібридний, доборів, сортовипробування, колекційний для проведення навчальної практики та наукових  досліджень. 
Навчальна практика з «Плодівництва» та «Овочівництва»  поводиться в ботанічному саду БНАУ, де розміщенні багаторічні насадження плодових порід, ягідних та овочевих культур, які включають наступні:
  • Кісточкові – слива, абрикос, персик, нектарин, вишня;
  • Зерняткові – яблуня, груша;
  • Ягідні – ожина, малина, смородина, виноград;
  • Горіхоплідні – фундук;
Площа насаджень плодових насаджень складає близько 1 га.
Також є плодовий розсадник зерняткових і кісточкових культур на сіянцевих і вегетативних підщепах для проведення навчальної практики з окулірування та прийомів догляду за саджанцями площею 0,15 га. 
 
На дослідній ділянці площею близько 0,05га висаджується колекція різних сортів і гібридів овочевих культур, а саме:
  • Коренеплідні – столовий буряк, морква, петрушка, селера, редиска, редька;
  • Цибулинні – цибуля ріпчаста,  порей, шалот, озимий часник;
  • Плодові – помідори, баклажани, перець,  фізаліс, огірки, кабачки, патисони, гарбузи, кавуни, дині, боби, квасоля, кукурудза цукрова, горох овочевий;
  • Зеленні – кріп, салат, шпинат, рукола, мангольд, селера, петрушка, фенхель;
  • Капустяні – капуста білоголова, капуста червоноголова, кольрабі, капуста цвітна, капуста савойська.
  • Багаторічні – спаржа, артишок, батун, шніт,  естрагон, м’ята перцева, ревінь, щавель.