ENG | УКР |

Наукова діяльність | Кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки

 

Науково-дослідна лабораторія «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку» створена при кафедрі з метою активізації науково-дослідної діяльності БНАУ, розширення практичної складової у підготовці фахівців публічного управління та адміністрування, участі у публічних науково-комунікативних заходах та подіях, які мають на меті розширення наукового світогляду, посилення науково-дослідної роботи у сфері сталого регіонального розвитку, пошуку альтернативних шляхів фінансування науково-дослідної роботи.

 

 

 

 

Наукові дослідження, які проводяться викладачами кафедри виконуються з урахуванням основних напрямів державної політики в сфері публічного управління,  адміністрування  та зовнішньоекономічної діяльності. Результати своїх досліджень науково-педагогічні працівники кафедри  доповідють на різного роду конференціях.  Зокрема, А.Даниленко та Т. Сокольська взяли участь  і Міжнародній конференції міжнародній науковій конференції “The Common Agricultural Policy of the European Union – the present and the future”  Poland, Institute of Agricultural and Food Economics, та конферен-ції  «Децентралізація, управління землями та розвиток громад», в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» (Агросільрозвиток) спільно з Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад
Основними напрямами роботи кафедри є: узагальнення теоретичних напрацювань щодо основних понять, категорій і персоналій в галузі  державного управління; дослідження  та аналіз процесів, які відбуваються в публічному секторі: реформування і оновлення державної служби та органів місцевого самоврядування України; узагальнення інноваційних процесів управління на різних рівнях влади; удосконалення навчального процесу з підготовки та перепідготовки фахівців для роботи в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування України.Окрім цого науковці кафедри працюють над  удосконаленням стратегії зовнішньоекономічної діяльності підприємств, обґрунтуванням доцільності виходу на зовнішні ринки, проведення оцінки зовнішнього середовища міжнародного аграрного бізнесу та аналізу його складових елементів, розширення вітчизняних ринків та використання відносно вільних ринкових ніш.
Одним із пріоритетних напрямів діяльності кафедри є наукова робота зі студентами. На кафедрі діють студентські наукові гуртки, які включають в себе такі напрями:
1. Публічне управління та адміністрування
2. Інноваційно-інвестиційний розвиток організації
3. Моделювання процесів управління сучасними підприємствами
За результатами роботи гуртка студенти беруть участь у написанні та публікації тез доповідей на міжнародних конференціях, круглих столах, написанні та публікації наукових статей

Результативність наукової роботи полягає в можливості практичного застосування за наступними напрямами:
- розробка інноваційного механізму взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості;
- розробка пропозицій щодо реформування  комунікативної політики органів місцевого самоврядування в Україні на основі європейського досвіду;
- розробка пропозицій для керівників підприємств щодо укладання конкретних міжнародних угод;
- обґрунтування пропозицій щодо освоєння конкретних ринків збуту у декількох визначених країнах;
- розробка пропозицій щодо поглиблення співпраці з іноземними партнерами, можливість складання офіційної оферти щодо конкретного продукту;
- дослідження кон’юнктури ринку конкретного продукту (товару) у зарубіжних країнах;
- розробка рекомендацій щодо зміни структури посівних площ відповідно до потреб світового ринку та практичного використання абсолютних переваг у вітчизняному  сільськогосподарському виробництві.
На замовлення Міністерства аграрної політики України під керівництвом професора Губенка В.І. виконано п’ять науково-дослідних тем:
“Розробити механізм пристосування агробізнесу України до світового конкурентного середовища з метою стимулювання експорту продукції” – 2002 р.;
“Розробка механізму стимулювання і підтримки експорту продукції АПК в умовах інтеграції до Європейського Союзу” – 2004–2005 рр.;
“Формування механізму запобігання втратам АПК в умовах функціонування вільної економічної зони: ”ЄС – Україна” – 2006 р.; “Конкурентоспроможність продукції АПК на світових ринках (з аналізом світових ринків)” – 2007–2008 рр.
 «Моніторинг стану розвитку сільського господарства зовнішньоекономічних партнерів України – 2008 р.

 

На даний час наукові дослідження колективу кафедри виконуються за ініціативною темою: «Публічне управління сталим соціо-економічним розвитком сільських територій в умовах євроінтеграції» з урахуванням основних напрямів державної політики в сфері публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки.
 
До наукових досліджень у зазначених напрямах активно залучаються студенти. З цією метою на кафедрі діють студентські наукові гуртки, які включають в себе такі напрями:
1. Публічне управління та адміністрування
2. Інноваційно-інвестиційний розвиток організації
3. Моделювання процесів управління сучасними підприємствами
Результати своїх досліджень студенти представлять на різного роду конференціях, круглих столах та публікують у відкритому доступі.
 

План роботи студентського наукового гуртка кафедри публічного управління,
адміністрування та міжнародної економіки  «Публічне управління та адміністрування» 
на І семестр 2024-2025 навчального року
 
Керівник гуртка: завідувачка кафедри д.е.н., професор – Сокольська Тетяна Вікторівна.
 
№ п/п
Тема засідання
Період та місце, час проведення
1.
Організаційне засідання. Обговорення концепції роботи гуртка на І семестр 2024-2025 н.р.
 
16 вересня 2024,
аудиторія 123 /
он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині
2.
Екологічні наслідки війни для громад
14 жовтня 2024,
аудиторія 123 /
он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині
3.
Моделі розвитку лідерських якостей молоді: вітчизняний та зарубіжний досвід
18 листопада 2023,
аудиторія 123/
он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині
4.
Наукові дослідження в тріаді парламентаризм-громадянське суспільства – соціальна держава
02 грудня 2024,
аудиторія 123/
он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині

План роботи студентського наукового гуртка кафедри публічного управління, адміністрування
та міжнародної економіки «Публічне управління та адміністрування»
на IІ семестр 2023-2024 навчального року
Керівник гуртка: завідувачка кафедри д.е.н., професор – Сокольська Тетяна Вікторівна
№ п/п
Тема засідання
Період та місце, час проведення
1.
Молодіжне лідерство в громадах
07 березня 2024,
аудиторія 123 /
 он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині
2.
Протокол та етика публічного службовця
05 квітня 2024,
аудиторія 123 /
 он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині
3.
Україна на шляху до ЄС реалії та перспективи
08 травня 2024,
аудиторія 123/
 он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині
4.
Міжнародні проекти та їх роль для громад
05 червня 2024,
аудиторія 123/
 он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині

План роботи студентського наукового гуртка кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки
  «Публічне
управління та адміністрування» на І семестр 2023-2024 навчального року

Керівник гуртка: завідувачка кафедри, д-р екон. наук, професор – Сокольська Тетяна Вікторівна.

№ п/п
Тема засідання
Період та місце, час проведення
1.
Організаційне засідання. Обговорення концепції роботи гуртка на І семестр 2023-2024 н.р.
Глобальна проблема голоду та недоїдання у світі
28 вересня 2023
аудиторія 123 / он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині
2.
Ключові цінності українців в умовах воєнного часу
02 жовтня 2023
аудиторія 123 / он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині
3.
Молодіжне лідерство на користь громади
 
13 листопада 2023
аудиторія 123 / он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині
4.
Становлення та розвиток місцевого самоврядування в Україні
07 грудня 2023
аудиторія 123 / он-лайн платформа Zoom
о 1405 годині

Тематика кваліфікаційних робіт магістра
(здобувачі ОПП «Публічне управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня вищої освіти, 2020 року)
  • Дашковська Юлія Віталіївна «Формування і розвиток лідерства у  ОТГ (на прикладі Єрківської ТГ, смт Єрки, Черкаської обл.)», наук.кер. проф. Сокольська Т.В.
  • Жос Наталія Володимирівна «Сільський зелений туризм , як напрям розвитку ОТГ (на прикладі Тетіївської ОТГ, Київської обл)», наук.кер. проф. Сокольська Т.В.
  • Василенко Денис Юрійович «Стратегічні пріоритети публічного управління сталим розвитком регіону (Київська ОДА)», наук.кер. доц. Білик О.В.
  • Гебултівська Євгенія Олександрівна «Комунікативна взаємодія інститутів публічної влади та громадянського суспільства в Україні», наук.кер. доц. Поліщук С.П.
  • Клименчук Катерина Олександрівна «Напрями удосконалення стратегічних засад сталого розвитку громад: на прикладі Білоцерківської ОТГ». Керівник Майстренко К.М.
  • Корженко Світлана Анатоліївна «Удосконалення системи надання послуг населенню у сфері освіти», наук.кер. к.н. з держ.упр. Майстренко К.М.
  • Крамар Олександр Сергійович «Менеджмент міжнародних інвестиційних проектів у сфері публічного управління». Керівник Майстренко К.М. 
  • Крук Ігор Ульянович «Державне управління в галузі використання та охорони земельних ресурсів», наук.кер. доц.. Поліщук С.П.
  • Медвідь Дарина Володимирівна «Врегулювання конфлікту інтересів у діяльності працівників органів прокуратури», наук.кер. проф. Сокольська Т.В.
  • Мовчанов Олександр Михайлович «Управління людським капіталом в забезпеченні ефективної роботи національної поліції», наук.кер. , проф. Сокольська Т.В.
  • Шевченко Роман Петрович «Публічно-приватне партнерство в забезпеченні сталого розвитку територіальних громад (на прикладі Узинської ОТГ, Білоцерківського району, Київської обл.», наук. кер. проф. Сокольська Т.В.
  • Панасюк Олександр Романович «Особливості механізмів публічного управління та адміністрування в системі охорони здоров’я», наук. кер. проф. Сокольська Т. В.
  • Мерзлюк Людмила Володимирівна Управління персоналомв органах публічної влади (на прикладі Білоцереквської РДА), наук.кер., проф.Паска І.М.
  • Баженов Михайло Ігорович «Механізми публічного управління у сфері реалізації антикорупційного законодавства в Україні» наук. кер. доц. Панасюк В.І.
  • Духан Ольга Іванівна «Удосконалення системи управління фінансово-економічним розвитком територіальної громади», наук. кер. доц. Панасюк В.І.
  • Тараненко Анна Миколаївна «Удосконалення формування місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад», наук. кер. доц. Панасюк В.І.
  • Байбуз Людмила Федорівна «Удосконалення механізмів публічного управління у сфері соціального захисту населення», наук. кер. доц. Панасюк В.І.
  • Коцепуд Ярослава Мирославівна «Планування кар’єри, розвитку та оцінювання персоналу публічної установи». Керівник Арбузова Т.В.
  • Савченко Петро Петрович «Формування та вдосконалення компетентностей лідерства на професійній державній службі». Керівник Арбузова Т.В.
  • Петролюк Вероніка Олександрівна Теоретико-методичні засади розвитку сучасної системи місцевого самоврядування в Україні на прикладі Маловільшанської ТГ Білоцерківського району, Київської області, наук.кер. доц. Поліщук С.П.

НАУКОВІ ПУБЛІКАЦІЇ КАФЕДРИ

 
Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science Core Collection
 
1. The moratorium on agricultural land sale as a limiting factor for rural development. Danylenko A.S., Sokolska Т.V, Shust O.А. The Polish and the Eu agricultures 2020+ challenges, chances, threats, proposals. 2018, Warsaw. С. 97-113.
2. Multifunctional agriculture and its effect on rural territories development / Sokolska T., Danylenko A., Yukhymenko P., Lobunets V. // Известия Национальной академии наук Беларуси. Серия аграрных наук, 2019. Т. 57. № 3. С. 277-285.
3. Institutional Providing Reforming Of Ukrainian Budget System In The Conditions Of Eurointegration / P. Yukhymenko, О. Zagurskiy, T. Sokolska, B. Khakhula, S. Polishchuk // Int. J. Manag. Bus. Res., June 2018. 8 (1), Р. 173-183.
4. Agricultural enterprises human capital intellectualization as a factor providing their competitiveness: theoretical analysis / Yukhymenko P., Sokolska Т., Danylenko A., Babytska O., Bilyk O., Polishchuk S., Prykhodko T. // International journal of recent technology and engineering. Vol. 8, Issue 2 Special Issue 3, July 2019, P. 1557–1561.
5. Strategies For Promoting Sustainable Development Of Dairy Cattle Breeding In Agricultural Enterprises Of Ukraine. Ivanova L. and others. International Journal of Management and Business-Research. 2019. Vol. 9(1). P. 73-90.
6. Budgetary Agricultural Funding Programs in Ukraine. Ivanova L. and others. International Journal of Management and Business Research. 2019. Vol. 9(2). P. 159-167.
7. Yukhymenko, P., Sokolska, T., Arbuzova, T., Paska, I., & Zharikova, О., Khakhula, L., Zhytnyk, T. (2021). Formation of the model of state support for the Ukrainian agrarian sector in the market economy: change of the approach. Economic Annals-XXI, 187(1-2), 75-81. doi: https://doi.org/10.21003/ea.V187-07
 
 
Монографії
Інституціоналізація публічного управління та адміністрування у контексті інноваційного розвитку сільських територій: теорія і практика: монографія / А.С. Даниленко, П.І.  Юхименко, Т.В. Сокольська та ін.; за заг. ред. д-ра екон. наук, професора, академіка НААН України Даниленка А.С. – К.: Центр учбової літератури, 2018. – 320 с.
Монографія присвячена розробці теоретичних і практичних засад формування інституціонального середовища публічного управління та адміністрування у контексті інноваційного розвитку сільських територій. Становить науковий та практичний інтерес для вчених-економістів, керівників різних управлінських структур, а також для аспірантів та студентів аграрних вищих навчальних закладів за спеціальністю публічне управління та адміністрування.
 
 
 
 
 
Конкурентоспроможність підприємства аграрного сектору економіки: інституціонально-інноваційний аспект: монографія / А.С. Даниленко, О.М. Загурський, П.І. Юхименко,Т.В. Сокольська та ін. За заг. ред. д-ра екон. наук, професора, академіка НААН України Даниленка А.С. – Біла Церква: БНАУ, 2018. – 374 с. Монографія  присвячена розробці теоретичних і методичних засад інституціонально-інноваційних аспектів конкурентоспроможності підприємств аграрного сектору економіки, що має теоретичне та прикладне значення.
Становить науковий та практичний інтерес для вчених-економістів, керівників і спеціалістів підприємств аграрного сектору економіки, а також для аспірантів та студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
 
Державно-підприємницьке партнерство у створенні інфраструктури сільських територій: теорія і практика: монографія / П. І. Юхименко та ін.; за заг. ред. д-ра екон. наук, проф., академіка НААН України Даниленка А. С. Біла Церква : БНАУ, 2020. 225 с.
Монографія присвячена узагальненню теоретичних і практичних засад розвитку державно-підприємницького партнерства у створенню інфраструктури сільських територій. Становить науковий та практичний інтерес для вчених-економістів, керівників різних управлінських структур, а також для аспірантів та студентів аграрних вищих навчальних закладів за спеціальністю економіка, менеджмент, публічне управління та адміністрування
 
Sokolska T. Yukhymenko P., Zabolotnyy S., Lobachova S. The financial mechanism of agricultural development activization in Ukraine.
Strategie interesariuszy trategie interesariuszy na rynku finansowym: Wydanie 1 / Redakcja naukowa М. Wasilevski, S. Zabolotnyy. Warszawa: Wydawnictwo SGGW, 2019. 140 p.
 
 
Співробітниками кафедри є співавторами наступних праць:
1. Стан та умови розвитку економіки в України: теорія, методологія, практика : монографія / за ред. д-ра екон. наук, проф. О. О. Непочатенко. Умань: Видавець «Сочінський М. В.», 2018. 264 с.
2. Ресурсне та економічне забезпечення стійкого зростання сільськогосподарського виробництва : монографія. Сокольська Т.В. Біла Церква: БНАУ, 2016. 339 с.
 
Публікації в іноземних наукових виданнях
1. Публичная аграрная политика в обеспечении конкурентоспособности АПК Украины. Сокольская Т.В., Билык О.В., Полищук С.П. Формирование организационно-экономических условий эффективного функционирования АПК: сб. науч. ст. XII междунар. науч.-практ. конф. г. Минск, 28–29 мая 2020 г. Минск: БГАТУ, 2020. С. 32-37.
2. Zharikova Management Models and Evaluation of Reputation Risks. Tetyana V. Sokolska, Igor M. Paska, Viktoria I. Lobunets at al. International Journal of Recent Technology and Engineering (IJRTE) ISSN: 2277-3878, Volume-8 Issue-3S3, November 2019. Retrieval Number: C10431183S319/2019©BEIESP DOI: 10.35940/ijrte.C1043.1183S319. р.136-141.
3. The moratorium on agricultural land sale as a limiting factor for rural development. Danylenko A. S., Sokolska T. V, Shust O. А. The Polish and the Eu agricultures 2020+ challenges, chances, threats, proposals. 2018, Warsaw. С. 97-113.
4. Economic and political considerations of deregulation and its impact on entrepreneurship / L.S. Ivanova, L.P. Khakhula, S.P. Polishchuk et al. // Uct Journal of Management and Accounting Studies. 2018. Vol. 6, No3. P. 64-76.
5. Объединение территориальных общин в Украине, как условие социально-экономического развития / Т. Сокольская, О.Билык // Сборник научных статей 10-й Международной научно-практической конференции (Минск, 25-26 мая 2018 г.) ["Формирование организационно-экономических условий эффективного функционирования АПК", международная научно-практическая конференция]. Минск: БГАТУ. С. 371-375.
6. Образование как платформа децентрализации в Украине / Т.Сокольская, А.Даниленко, О.Билык // Agricultural Science. Государственный аграрный университет Молдовы. 2017. №2. С.145-151.
7. Сокольская Т. В. Публичное администрирование ресурсного обеспечения устойчивого эколого-социоориентированного экономического развития агросферы. Agricultural Science : Государственный аграрный университет Молдовы. 2017. №2. С.145-151.
8. Degtyarova I. Səhiyyənin idarəetmə sisteminin sektorlararasi komponenti: bronx-ağciyər displaziyasi üzrə regionar proqramlar və onun profilaktikasinin effektivliyinin qiymətləndirilməsi. TIBB JURNALI : Azerbaijan journal. АТJ, 2020, №2, 88-96. URL : http://repo.knmu.edu.ua/bitstream/123456789/26869/1/ATJ_2_2020_39.pdf 
9. Degtyarova I. A complex of regional ecological and medico-social factors: evaluation of dysplastic dependent pathology of the bronchopulmonary system // Polish Medical Journal - Polski merkuriusz lekarski : organ Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. 2020. № XLVIII (283). P. 49-54. URL :  http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/25849. 
10.  Degtyarova I. Actual aspects of public health policy formation on the example of Ukraine. Bangladesh Journal of Medical Science 19 (3): 358-364, 2020 DOI: https://doi.org/10.3329/bjms.v19i3.45850

 

Публікації у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України

1. Сокольська Т.В., Панасюк В.І,. Поліщук С.П., Осипенко Б.Р. Державно-приватне партнерство як інструмент публічної політики в умовах децентралізації влади в Україні. Аспекти публічного управління. Дніпропетровськ, 2020. ТОМ 8 № 6. С. 192-204.
2. Іванова Л.С. Роль і місце місцевих органів самоврядування в процесі трансформації особистих селянських господарств у суб’єкти підприємницької діяльності в сфері агробізнесу. Економіка та держава. 2020. №11. С. 54-58.
3. Сокольська Т.В., Поліщук С.П., Білик О.В. Формування механізмів публічного управління інноваційним розвитком сільського господарства України// «Аспекти публічного управління» №2, 2020
4. Панасюк В.І., Арбузова Т.В. Публічно-приватне партнерство у сфері туризму як чинник соціально-економічного розвитку сільських територій. Державне управління: удосконалення та розвиток. 2020. №8.
5. Іванова Л. С. Проблеми взаємодії сільськогосподарських кооперативів та органів об’єднаної територіальної громади в умовах децентралізації влади. Агросвіт. 2020. №21. С. 35-40.
6. Іванова Л. С. Методичні підходи до управління витратами сільськогосподарських підприємств. Варченко О.М., Свиноус І.В., Іванова Л.С., Ткаченко К.В., Биба В.А. Агросвіт. 2020. №12. С.19-26.
7. Сокольська Т. В., Юхименко П. І., Лобачова С. В. Інтелектуальна безпека держави та її внутрішні і зовнішні загрози. Вища школа. Київ: Видавництво «Знання».2019. № 9. С.20-32.
8. Лобунець В.І. Оцінка результативності реформи місцевого самоврядування та зміни адміністративно-територіального устрою в Україні. Менеджмент та підприємництво: тренди розвитку. Електронне наукове фахове видання. 2019. Випуск 1 (07). С. 80-92.
9. Лобунець В.І. Оцінка результативності реформи місцевого самоврядування та зміни адміністративно-територіального устрою в Україні. Менеджмент та підприємництво: тренди розвитку. Електронне наукове фахове видання. 2019. Випуск 1 (07). С. 80-92.
10. Іванова Л.С. Організаційно-економічні засади підвищення конкуренто-спроможності сільськогосподарських підприємств. Агросвіт. 2019. №11. С. 45-51.
11. Zos-Kior М., Ovcharenko Ie, Arbuzova T. Sustainable development, decentralization and harmonization in the land management of agrarian sector. Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Економічні науки». Черкаси, 2019. Випуск № 4. С. 14-25.
12. Сокольська Т.В., Поліщук С.П. Роль публічного управління у розвитку транскордонного співробітництва України. Аспекти публічного управління. 2018. Т. 6. №5. С.24-32.
13. Арбузова Т.В. Формування інтегрованої системи управління та адміністрування економіки України в глобальному конкурентному середовищі. Вісник Причорномор’я : зб. наук. праць Миколаїв. нац. аграр. ун-ту. Миколаїв, 2018. Вип. 2. 112 с. С. 16-27.
14. Сокольська Т.В., Юхименко П.І., Білик О.В. Роль освіти в реалізації реформи децентралізації в Україні. Вища школа. Київ : Видавництво «Знання». 2018. С.22-31.
15. Поліщук С.П., Гунько Л.А., Колганова І.Г.Особливості публічного управління земельними ресурсами у країн ЄС: досвід для України. Збірник наукових праць «Економіка та управління АПК» Вип. 1. Біла Церква, 2018 р. С.159-166.
16. Даниленко А.С., Сокольська Т. В., Шуст О. А. Формування ринку землі в Україні – реалії і перспективи розвитку. Схід. 2017. № 6 (152). С.10–16.
17. Даниленко А.С., Сокольська Т.В., Поліщук С.П. Публічне управління та адміністрування в контексті соціально-економічного розвитку села. Економіка та управління АПК. 2017. № 2. С. 5–11.
18. Лобунець В.І., Малік Є.О. Застосування митно-тарифних і нетарифних інструментів в державному регулюванні зовнішньої торгівлі. Економіка та управління АПК: Збірник наукових праць. 2017. Вип. 1(132). С. 73-79.
19. Іванова Л.С. Молочне скотарство: сучасний стан та проблеми. Агросвіт. 2017. №22. С.23-28.
20. Іванова Л.С., Микитюк Д.М. Напрями удосконалення державного регулювання  ринку молока і молочної продукції на основі використання зарубіжного досвіду. Агросвіт. 2017. №23. С.32-39
21. Поліщук С.П., Гунько Л.А. Європейські програми підтримки та їх можливості для розвитку українського бізнесу Збірник наукових праць «Економіка та управління АПК» Вип. 1(132). Біла Церква, 2017 р. С. 66-73
22. Сокольська Т.В. Ресурси сільського господарства та їх вплив на економічне зростання сільськогосподарського виробництва. Сталий розвиток економіки. 2016. № 1 (30). С. 17–24.
23. Лобунець В.І. Сучасний стан та особливості розвитку аграрної галузі економіки України в умовах євроінтеграції. Економіка та управління АПК: Збірник наукових праць. 2016. Вип. 1-2. С. 29-33.
24. Арбузова Т.В. Економічні мотиви поведінки держави в сучасних умовах розвитку ринкової економіки України. Економіка та управління АПК: зб. наук. праць Білоцерків. нац. аграр. ун-ту. Біла Церква, 2016. Вип. 1-2. С. 113-117.
25. Дегтярьова Ія. Удосконалення освітньо-професійних програм у галузі публічного управління та адміністрування в контексті забезпечення сталого розвитку. Збірник наукових праць Національної  академії  державного управління при Президентові України / за заг. ред. А. П. Савкова. К.: НАДУ, 2020. С. 15-20.
26. Дегтярьова Ія. Механізми багаторівневої кластерної політики: сутність, типи та змістові складові. Актуальні проблеми державного управління : зб. наук. пр. ОРІДУ. Вип. 2(83). Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2021. С.97-103.
27. The role of communications in public management policy implementation carried out by agriculture sustainable development / T.V. Sokolska, S.P. Polishchuk, V.I Panasyuk, S.V. Lobachova, B. R. Osypenko. Аспекти публічного управління. Дніпро, 2021. № 4.