При кафедрі у складі Науково-дослідного інституту Єдиного здоров'я, заразних хвороб та безпечності харчових продуктів Білоцерківського НАУ з метою організації ефективної навчальної та наукової роботи, практичної підготовки студентів на факультеті ветеринарної медицини створено Науково-дослідну лабораторію з ветеринарно-санітарної експертизи та гігієни продукції тваринництва (НДЛВСЕГПТ, міжфакультетська).
Наукові напрямки:
− проведення комплексних теоретичних та прикладних досліджень актуальних проблем Єдиного Здоров’я, заразних хвороб, біобезпеки, ризиків поширення інфекційних хвороб та забезпечення безпечності та якості харчових продуктів, впровадження відповідного вітчизняного, зарубіжного та міжнародного досвіду з урахуванням національних особливостей та потреб, участь у національних та міжнародних проектах та фахових об’єднаннях;
– ветсанекспертиза, санітарна оцінка та переробка продуктів тваринного походження, впровадження розроблених нормативно-правових документів у виробництво;
– розроблення наукових критеріїв аналізу ризиків санітарно-гігієнічного стану потужностей з виробництва і обігу продукції тваринництва та нових, удосконалених методів контролювання безпечності м’ясної продукції;
– патоморфологічна діагностика хвороб високопродуктивних корів та молодняку сільськогосподарських тварин.
Ініціативні тематики кафедри:
1. «Критерії оцінки безпечності та якості продуктів забою курчат-бройлерів за застосування про- та пребіотичних препаратів» (державний реєстраційний номер 0121U114169, дата реєстрації від 04.12. 2021 р.). (співвиконавці – Лясота В.П., Букалова Н.В., Хіцька О.А., Джміль В.І., Тишківська Н.В., Утеченко М.В.).
2. Розробка експресних та оптимізованих методик контролювання безпечності та якості харчових продуктів (державний реєстраційний номер 0121U114170, дата реєстрації від 04.12. 2021 р.). (співвиконавці – Лясота В.П., Букалова Н.В.).
3. «Розробка критеріїв комплексної оцінки безпечності й якості сировини і харчових продуктів тваринного походження за застосування біологічно активних та дезінфікуючих засобів для профілактики імунодефіцитних станів, активації збереженості та продуктивних якостей організму сільськогосподарських тварин і птиці» (керівник і співвиконавець – Лясота В.П.).
4. «Розробка біотехнологій створення екзогенних імуномодуляторів тваринного походження, пре та пробіотиків, способів їх застосування у оптимальних композиціях з іншими біологічно активними речовинами з метою профілактики хвороб тварин, птиці, підвищення їх збереженості, продуктивності, безпечності та якості отриманої продукції» за Договором про виробничо-навчально-наукове співробітництво (між кафедрою ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського Білоцерківський НАУ та науково-виробничою фірмою «БТУ-Центр Україна» Вінницька область (керівник і співвиконавець – Лясота В.П.).
5. «Патоморфологічна діагностика хвороб сільськогосподарських тварин, птиці та мікроструктурне дослідження складу м’ясних продуктів» (керівник і співвиконавець – Утеченко М.В.).
6. 0121U110291 «Вивчення ролі умовно патогенних мікроорганізмів в етіології та патогенезі хвороб тварин (Білик С.А.).
7. 0121U110289 «Розробка та впровадження в практику неблагополучних господарств раціональної системи профілактики та боротьби з лейкозом великої рогатої худоби (ЛВРХ)» (керівник і співвиконавець Білик С.А.).
Госпдоговірна тематика:
1. «Заходи профілактики і лікування хвороб та отруєнь коропових риб при вирощуванні їх за умов ставка» (керівник і співвиконавець Джміль В.І.)
2. ”Вплив органічної кормової добавки "Грінат" на метаболічний профіль сільськогосподарських тварин” (керівник і співвиконавець Тишківська Н.В.).
Підготовка наукових кадрів.
На кафедрі функціонує аспірантура. Основним напрямком діяльності молодих учених є розробка критеріїв комплексної оцінки безпечності й якості сировини і харчових продуктів тваринного походження за застосування біологічно активних препаратів та дезінфікуючих засобів для профілактики імунодефіцитних станів, активації збереженості та продуктивних якостей організму сільськогосподарських тварин і птиці.
Наукова робота студентів. Достатня увага приділяється на кафедрі науковій роботі зі студентами. Студенти працюють у науково-дослідній лабораторії, активно залучаються до роботи за науковими напрямами діяльності кафедри, беруть участь у виконанні планових науково-дослідних робіт (за проведення експериментальних досліджень). Систематично проводяться засідання студентського наукового гуртка з ветеринарно-санітарної експертизи, де студенти виступають з доповідями за результатами науково-дослідної роботи.