ENG | УКР |

Наукова робота магістрів на БТФ

 

Раціональне ведення тваринництва можливе лише за використання наукових досягнень у всіх технологічних ланках, пов’язаних із виробництвом тваринницької продукції.

На базі університету існує віварій, де магістранти проводять наукові дослідження, тому що сучасні умови ведення тваринництва  вимагають знань нових методів та методик досліджень з метою підвищення рівня професіоналізму.

Підвищення продуктивності та нарощування продукції вимагає створення міцної кормової бази. Лише за наявності достатньої кількості різноманітних високоякісних кормів можна організувати повноцінну годівлю тварин. Магістрантом кафедри технології кормів, кормових добавок і годівлі тварин Кабан О. В. під керівництвом доцента кафедри Кузьменко О. А. в умовах віварію проведено науковий дослід з вивчення впливу пребіотику з вмістом мананоолігосахаридів на показники продуктивності кролів за вирощування на м’ясо.

Магістрант кафедри генетики, розведення та селекції тварин Троянов Сергій під керівництвом доцента, доктора с.-г. наук Ставецької Р.В. в умовах НВЦ БНАУ вивчав  селекційно-генетичні параметри корів за показниками молочної продуктивності за першу лактацію та промірів тіла після першого отелення.  Екстер’єр корів  оцінювали шляхом вимірювання  основних промірів тіла: висота в холці, глибина грудей, навскісна довжина тулуба, обхват грудей і п’ястка.

Отже, якісний спеціаліст повинен, насамперед, любити свою професію, бути уважним, чуйним у ставленні до тварин. А теоретична і практична підготовка допоможе йому стати фахівцем своєї справи.

Кузьменко О.А., Буштрук М.В., доценти