Науково-дослідна робота на біолого-технологічному факультеті

В 2016 році на кафедрі технології виробництва молока і м'яса проводились науково-дослідні роботи з реалізації проекту «Розроблення новітніх об'ємно-планувальних і технологічних рішень екобезпечних ферм різних типорозмірів з виробництва молока і яловичини», який пройшов  конкурсний відбір Міністерства освіти і науки України і  був прийнятий до фінансування у 2016–2017 роках.

Згідно з календарним планом  договору у 2016 році розроблено нові об'ємно-планувальні і технологічні рішення наступних молочних ферм:

- спеціалізованої молочної ферми на 1000 корів з доїнням на установці типу «Паралель»;

- спеціалізованої молочної ферми з роботизованими системами доїння на 500 корів;

- молочної ферми на 150 корів, створеної шляхом реконструкції існуючого корівника з доїнням на установці типу «Ялинка».

Також нами розроблено нові об'ємно-планувальні і технологічні рішення сучасних молочних ферм на 1000, 500 і 150 корів з ресурсоощадною технологією, в основі якої приміщення з легкозбірних конструкцій та роботизовані системи доїння.

В 2017 році будуть виконані роботи щодо  створення ферм з відгодівлі великої рогатої худоби шляхом реконструкції існуючих приміщень колишніх відгодівельних комплексів і будівництва нових  та  розроблені проектно-технологічні рішення молочних ферм для фермерських і селянських господарств.

Керівник проекту, професор М.М. Луценко