ENG | УКР |

Науково-практичний семінар «Перспективи використання результатів наукових досліджень у рибогосподарських водних об’єктах»

 

У Білоцерківському НАУ відбувся заключний захід у рамках Дня науки – науково-практичний семінар «Перспективи використання результатів наукових досліджень у рибогосподарських водних об’єктах України».

Міждисциплінарний Центр експертизи аграрних інновацій та підприємництва БНАУ став цільовим майданчиком, де зібралися науковці, представники державних відомств, освітяни, підприємці для обговорення сучасного стану рибогосподарських водних об’єктів України та вирішення їх нагальних проблем на наукових засадах.

Головний гість заходу – Віктор Іванько, начальник управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Черкаській області, проаналізував сучасний стан та перспективи розвитку рибного господарства України, наголосивши на ряді проблем (механізми доступу до водних біоресурсів, низька інвестиційна привабливість галузі та конкурентоспроможність вітчизняної продукції, високий рівень рибальства тощо). Разом з тим, спікер наголосив на конкретних і результативних шляхах подолання труднощів у рибному господарстві, ознайомив слухачів із основними планами роботи Державного агентства на 2024 рік.

Леонід Гейко, директор ТОВ «Сквираплемрибгосп», розкрив перед слухачами питання особливостей «комплексної» оренди землі водного фонду в умовах воєнного стану.

Наталія Присяжнюк, канд. вет. наук, доцент кафедри іхтіології та зоології БНАУ, представила результати багаторічних досліджень з впливу пробіотику та біогенного наноселену, одержаного методом мікробного синтезу, на морфометричні та біохімічні показники Нивківського лускатого коропа, які проводилися у рамках міжнародного наукового проекту Erasmus +, KA2 «Enhancing capacity of universities to initiate and to participate in clusters development on innovation and sustainability principles» (UNICLAD). Наукові дослідження фахівців БНАУ з водних біоресурсів та аквакультури спрямовані на збільшення ваги однорічок коропа в індустріальних умовах, отримання риби більшої товарної маси, підвищння відсотку виживання рибопосадкового матеріалу. 

Про біотехнологію культивування та перспективи використання мікроводоростей Chlorella vulgaris у рибництві доповів Віталій Гришко, канд. с.-г. наук, доцент кафедри гігієни тварин та основ санітарії БНАУ.

На завершення заходу Ірина Ластовська, канд. с.-г. наук, доцент, декан біолого-технологічного факультету БНАУ розповіла про здобутки науковців університету, презентувавши їх науково-технічну продукцію. 

Проректор з наукової та інноваційної діяльності БНАУ Ольга Варченко, д-р. екон. наук, професор, підвела підсумки Дня науки, побажавши науковцям здобутків у розвитку пріоритетних наукових напрямів, створення нових технологій, успішної інтеграції науки й виробництва.