Навчальна екскурсія студентів і викладачів спеціальності "Садово-паркове господарство" до НБС ім. М.М. Гришка та розсадника декоративних рослин "Єва"

Відчути літо, прогулятися серед тропічного лісу, південної напівпустелі і насолодитися красою масового квітування азалій серед зимового Києва стало можливим для студентів і викладачів кафедри садово-паркового господарства, які 16 лютого за програмою навчальної екскурсії відвідали оранжерейний комплекс у Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАНУ.

Інженер відділу тропічних та субтропічних рослин Ірина Марчук провела цікаву й пізнавальну екскурсію серед екзотичних тропічних та субтропічних рослин, які розташовані на площі понад 2000 м2. Учасники екскурсії відвідали експозиції «Азалії та камелії», «Орхідаріум» (єдину в Україні), «Тропіки», «Тропічні та субтропічні плодові культури», «Кактуси та інші сукуленти», де ознайомилися із різноманітністю тропічних та субтропічних рослин, регіонами їх походження і особливостями культивування в умовах закритого ґрунту.

Екскурсійний день було продовжено у розсаднику декоративних рослин «Єва», де відвідувачів гостинно зустріли директор садового центру Олеся Клюшник та менеджер з продажу декоративних рослин Вероніка Білик.

Під час екскурсії студенти та викладачі ознайомилися із сучасним асортиментом декоративних рослин, які вирощуються та реалізуються на підприємстві. Наочно побачили різні технологічні прийоми вирощування крупномірного садивного матеріалу та його підготовки до продажу. Мали можливість побачити унікальні екземпляри дерев, вирощених за допомогою засобів садового бонсаю (нівакі) – особливого мистецтва перетворення параметрів і форми дерева.

Сподіваємося, що отримані студентами враження тільки посилили їх впевненість у правильному виборі майбутньої професії, додали нових знань і навичок, які дуже скоро знадобляться у професійній діяльності.

Доцент кафедри СПГ О.Г. Олешко